Przegrany wyścig z czasem. Zbiórka na leczenie Wojciecha Szczuki z Tczewa zakończona

  • 16.02.2021, 20:00
  • Redakcja
Przegrany wyścig z czasem. Zbiórka na leczenie Wojciecha Szczuki z Tczewa… fot. siepomaga.pl

Podziel się:

Oceń:

Z ogromnym żalem przekazujemy informację o śmierci Pana Wojciecha.

AKTUALIZACJA

Niestety, 16 lutego na facebookowej grupie "Bazarek - Płomień nadziei dla Wojtka" pojawiła się wiadomość o śmierci Pana Wojciecha. Cała redakcja Radia Tczew składa wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłego. 


Wojciech Szczuka, to 46-letni mieszkaniec Tczewa. Mężczyzna już dwukrotnie pokonał chłoniaka. Tym razem, nowotwór (chłoniak DLBCL) zaatakował ze zwiększoną siłą i pozbawia pana Wojciecha sił witalnych. Zaatakowany został szpik kostny, a wyniki cały czas się pogarszają. Teraz podstawowe, refundowane leczenie nie wystarczy - do walki o życie potrzebna jest terapia, której koszty wynoszą 1,5 miliona zł. Aby zebrać potrzebne środki, utworzona została zbiórka na portalu siepomaga

 

Choć śmierć bezczelnie wyciąga po mnie ręce, ja z całej siły trzymam się życia w nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone. Wierzę, że i tym razem mam szansę wyjść cało z sytuacji, w której możliwości odniesienia sukcesu są niewielkie. Potrzebuję całej armii ludzi o dobrych sercach, które pozwolą mi znów uwierzyć, że mam tę moc. To Wy będziecie moją siłą, a Wasze wsparcie tarczą chroniącą przed wrogiem. 

~ siepomaga

 

Terapia Car-T Cell, na którą zbierane są pieniądze, to najbardziej zaawansowana i najnowocześniejsza metoda leczenia chłoniaka. Polega ona na wykorzystaniu własnych sił odpornościowych pacjenta do walki z nowotworem, dając szansę na wydłużenie życia, a nawet wyleczenie choroby u osób, u których lekarze wyczerpali dostępne metody postępowania. Immunoterapia CAR-T jest aktualnie refundowana w 17 krajach Unii Europejskiej, ale nie w Polsce. W związku z tym, rodzina Wojciecha Szczuki zdecydowała się na założenie zbiórki, a za cel postawiła sobie zebranie kwoty 1 500 000 zł.

 

ZBIÓRKA DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe