czwartek, 18 kwietnia 2024 14:42

Sukcesy młodych lekkoatletów Sambora Tczew na zawodach halowych

Ostatni dzień stycznia był szczęśliwy dla lekkoatletów z MKS Sambor Tczew, bo właśnie wtedy, 31 stycznia odbył się w Toruniu Ogólnopolski Mityng pamięci Ireny Szewińskiej U14 i U16, połączony z Mistrzostwami Okręgu Pomorskiego w kategorii U16. Młodzi lekkoatleci zakończyli je z medalami.

Autor: fot. Canva

W Mityngu udział wzięła duża grupa podopiecznych trenera Tadeusza Galińskiego (9 zawodniczek) i grupa trenera Mariusza Maruta (7 osób – 5 dziewcząt oraz 2 chłopców) reprezentująca UKS Dwójka Tczew, na co dzień startująca w trójboju/dwuboju nowoczesnym. Zawody odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym, a wystartowało w nich ponad 1200 zawodników. Sportowcy i trenerzy przebywali na obiekcie w maseczkach z zachowaniem odległości. Maseczki zdejmowali tylko na start.

Największy sukces odniosła Maria Tobiańska U14, która zdobyła srebrny medal w Ogólnopolskim Mityngu Ireny Szewińskiej w skoku w dal z wynikiem 4,67m – ustanawiając swój nowy rekord.

W Mistrzostwach Okręgu U16 lekkoatleci zdobyli dwa medale. Nikola Grabowska srebrny, a Zuzanna Wójcik brązowy medal w skoku w dal, obie uzyskały wynik 4,87m. Wiktoria Bylicka zajęła czwarte miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 1,36 m.

Dla pozostałych zawodników był to pierwszy start i pierwsze szlify w tak dużej Ogólnopolskiej imprezie. Większość poprawiała swoje rekordy życiowe. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie PZLA w zakładce wyniki zawodów lub na pod linkiem: https://live.domtel-sport.pl/

W poprzednim tygodniu na tym samym obiekcie odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu U20, w których to startowali zawodnicy MKS Sambor Tczew zdobywając 3 medale. Mateusz Lippke zdobył srebrny medal w skoku w dal – 5,82 m, z kolei sprinter Kamil Lesiński zdobył srebrny medal na 200m – 24,11 sek., a jego kolega Michał Struczyński brązowy medal z wynikiem 26,81 sek.

MKS Sambor Tczew informuje, że wyjazd na Miting do Torunia był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta, który współfinansował przejazd zawodników.

Radio Tczew składa zawodnikom i trenerom serdeczne gratulacje!