Tczew: Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia

  • 08.02.2021, 15:35
  • Redakcja / KPP Tczew
Tczew: Potrącenie pieszej na przejściu dla pieszych. Trwa wyjaśnianie… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony piątek na ulicy Wojska Polskiego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 79-letni kierowca toyoty zignorował czerwone światło i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 59-letnią kobietę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W piątek, 5 lutego po godzinie 8.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść na ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 79-letni kierowca toyoty jadąc ulicą Wojska Polskiego w kierunku Suchostrzyg, zignorował czerwone światło i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 59-letnią mieszkankę Tczewa. Badanie kierującego samochodem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia: 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Stróże prawa zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego wypadku. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 79-letniemu kierowcy toyoty zatrzymali prawo jazdy.

- asp. sztab. Dawid Krajewski (KPP Tczew)

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność:

Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować zasadę ograniczonego zaufania, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

-asp. sztab. Dawid Krajewski (KPP Tczew)

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe