Bardzo trudne warunki na pomorskich drogach!

  • 09.02.2021, 08:27
  • Redakcja
Bardzo trudne warunki na pomorskich drogach! fot. Izabela Deptulska

Podziel się:

Oceń:

Noc z poniedziałku na wtorek (8-9 lutego) była czasem wytężonej pracy służb na lokalnych trasach.

W Gdańsku pracowało ponad 60 specjalistycznych pojazdów, pługów oraz pługopiaskarek. Mimo gotowości służb silne opady sparaliżowały Obwodnicę Trójmiasta oraz niektóre ulice w mieście. Dużo śniegu nawiało m.in. na ul. Nowatorów, wzdłuż lotniska w Gdańsku i dalej w Rębiechowie czy Baninie. Warunki atmosferyczne spowodowały również awarię na jednym z rozjazdów w Rębiechowie. Część pociągów SKM i PKM miała kilkudziesięciominutowe opóźnienia, niektóre składy zostały odwołane. Na terenie województwa pomorskiego straż pożarna interweniowała 15 razy, z czego najczęściej były to działania dotyczące usuwania konarów i drzew. Ponadto, strażacy wyciągali z zasp zespoły ratownictwa medycznego, a także pomagali w udrażnianiu dróg w powiatach starogardzkim i gdańskim. Nadal na drogach panują bardzo trudne warunki. Obecnie śnieg paraliżuje Gdynię oraz Obwodnicę Trójmiasta.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także wczoraj późnym popołudniem na autostradzie A1, na wysokości Pelplina. Zderzyły się tam 3 samochody osobowe. Utrudnienia trwały ponad 2 godziny. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała wieczorem, że na pomorskich trasach pracowało 46 jednostek zimowego utrzymania dróg.

Informacje pochodzą między innymi ze stron: Wyborcza Trójmiasto, Pomorskie998 oraz Trójmiasto.pl. 

 

fot. Pomorski Alarm Pogodowy (FB)

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe