Potrzebne dodatkowe środki na odśnieżanie Tczewa

  • 09.02.2021, 13:49
  • Redakcja
Potrzebne dodatkowe środki na odśnieżanie Tczewa fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Zima w tym roku dała się we znaki wszystkim. Służby utrzymujące drogi i chodniki w naszym mieście pracują więcej, niż zakładano.

W styczniu i lutym doświadczyliśmy pierwszych mroźnych i śnieżnych dni, w związku z czym Zakład Usług Komunalnych w Tczewie wystąpił o zwiększenie środków na zimowe utrzymanie dróg i chodników w mieście. O szczegółach mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

ZUK miał do dyspozycji 700 tysięcy zł, na dwa lata pracy zimowego utrzymania dróg. W tym roku kwota ta zostanie przekroczona, ponieważ instytucja wystąpiła już o dopłatę 100 tysięcy zł.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Jednocześnie prezydent podkreśla, że nie wszystkie ulice w Tczewie należą do miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie wszystkie ulice są miejskie. Są jeszcze ulice pozostające w gestii spółdzielni i te wewnętrzne. Są chodniki zarządców i współwłaścicieli budynków. I tak w Tczewie ulica Jagiellońska jest własnością Marszałka Województwa, a ulica 30 Stycznia jest w gestii Starosty.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Przypominamy, że za odśnieżenie chodnika, który przylega bezpośrednio do ogrodzenia prywatnej posesji, odpowiada właściciel nieruchomości. Zarządca drogi odpowiada za usunięcie zalegającego śniegu, który został uprzątnięty z chodnika przez właściciela. Jeśli między posesją a chodnikiem znajduje się pas zieleni, to obowiązek odśnieżania tego fragmentu drogi spada na gminę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku płatnych parkingów oraz wydzielonych płatnych miejsc postojowych na chodnikach - odśnieżaniem zajmuje się zarządca drogi. W przypadku, kiedy droga lub chodnik nie zostaną odśnieżone a dojdzie do wypadku, można wystąpić o odszkodowanie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe