O Kociewiu online [WYKŁAD]

  • 16.02.2021, 11:18
  • Redakcja
O Kociewiu online [WYKŁAD] fot. Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim

Podziel się:

Oceń:

16 lutego Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim zaprasza do wzięcia udziału w wykładzie online. Doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego, Judyta Tatarek wygłosi prelekcję: "Badania nad kulturą kociewską a rozwój ruchu regionalnego".

W pierwszej części prelegentka skupi się na początkach badań nad kulturą kociewską w XIX wieku, czyli głównie na badaniach regionalizmu kaszubskiego, w których temat kociewski potraktowany był pobocznie. W następnej części autorka omówi stan kultury ludowej i poszczególnych artefaktów, które były już w miarę usystematyzowane w okresie powojennym: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autorkę wykładu zapytaliśmy też, skąd wzięło się jej zainteresowanie tradycją i kulturą Kociewia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatniej części swojego wykładu Judyta Tatarek przedstawi najnowsze badania, a także działania samorządów i instytucji dla polaryzacji wiedzy o regionie. Wydarzenie online odbędzie się we wtorek, 16 lutego o godzinie 18:00 na profilu facebookowym Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe