Uroczyste zdanie stanowiska przez Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie

  • 17.02.2021, 09:15
  • Redakacja / KPP Tczew
Uroczyste zdanie stanowiska przez Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

We wtorek, 16 lutego odbyła się uroczystość zdania stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. W specjalnej zbiórce wziął udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński. Ze sztandarem tczewskiej komendy pożegnał się insp. Dariusz Krasula, który pełnił funkcję komendanta od 2016 roku.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne, obowiązujące również w pomorskim garnizonie policji, bezpośrednie kontakty służbowe funkcjonariuszy ograniczane są do niezbędnego minimum. Dlatego też rozkaz zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie wręczony został w kameralnym gronie.

fot. KPP Tczew

 

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu przez dowódcę uroczystości. Odchodzący Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula pożegnał się ze sztandarem i złożył meldunek o zdaniu stanowiska. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył rozkaz o zwolnieniu ze służby w Policji insp. Krasuli, który przechodzi na zaopatrzenie emerytalne po ponad 30-latach służby. Obejmował on stanowisko tczewskiego komendanta od 23 lutego 2016 roku.

- oficer prasowy KPP w Tczewie, asp. sztab. Dawid Krajewski

 

Podziękowania oraz życzenia złożyli także Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Wójt Gminy Tczewa Krzysztof Augustyniak, diecezjalny duszpasterz policjantów ksiądz Jan Buk, a także delegacja komendantów miejskich i powiatowych województwa pomorskiego. Jako ostatni głos zabrał dotychczasowy szef tczewskich stróżów prawa, który podziękował kadrze kierowniczej i wszystkim policjantom, a także władzom samorządowym za wieloletnią współpracę.

fot. KPP Tczew

Redakacja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe