To oni okazali się najlepszymi tczewskimi przedsiębiorcami w 2020 roku!

  • 17.02.2021, 15:16
  • Redakcja
To oni okazali się najlepszymi tczewskimi przedsiębiorcami w 2020 roku! fot. Wrota Tczewa

Podziel się:

Oceń:

17 lutego w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbyła się gala IX edycji konkursu "Przedsiębiorca Roku". Wyróżnienia wręczono lokalnym przedsiębiorcom, którzy w trudnych czasach epidemii rozwijali swoją działalność.

Kapituła konkursowa nagrodziła pięć podmiotów w kilku kategoriach: mikro oraz małe przedsiębiorstwa, debiut roku, inwestycja i inwestor roku.

 

Kryteriami w tegorocznej edycji konkursu były: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej etc., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

- Wrota Tczewa

 

DEBIUT ROKU

W kategorii debiut roku wygrała spółka "YOU". W minionym roku wprowadziła na rynek „Tczewską Kawę” pod marką „YOU-cafe” Rozmawialiśmy z nagrodzonymi przedsiębiorcami, Adamem Janasem i Piotrem Starzeckim o ich pomyśle i kolejnych planach:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Właściciele marki „YOU” są mocno zaangażowani w wiele inicjatyw społecznych i gospodarczych, prowadząc działalność gastronomiczną na terenie Starego Miasta. W minionym roku wprowadzili na rynek „Tczewską Kawę” pod marką „YOU-cafe”, dostępną również w dedykowanym sklepie online: https://youcafe.pl/. Jest to świetny przykład lokalnego produktu, promującego miasto. Latem prowadzą wspólnie z Biznes Punkt w Tczewie – ogródek YOU z Food Truck przy ul. Chłodnej. Wspierają również działalność i rozwój ekonomii społecznej przy spółdzielni HECA Tczewskich Kurierach Rowerowych oraz  Fundacji To i Co.

 

MIKROPRZEDSIĘBIORCA

Przedsiębiorcą roku w kategorii mikroprzedsiębiorca wybrano Restaurację „Pod Orłem” s. c. działającą od ponad 30 lat. Jest to najstarszy lokal gastronomiczny w Tczewie. Mówią Maciej i Iwona Rosinek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Restauracja „Pod Orłem” działa w Tczewie przy ul. Gdańskiej 49 lok. 1 od ponad 30 lat i przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jest to najstarszy lokal gastronomiczny w Tczewie. Wyróżnia się dbałością o tradycje rzemieślnicze i standard obsługi klienta, a ponadto podtrzymuje rodzinne tradycje rzemieślnicze. 

 

MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA

Z kolei przedsiębiorcą roku w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa została spółka HMS s.c. zajmująca się nadzorami i inspekcjami przemysłowymi oraz skanowaniem 3D-wielkogabarytowym. 

 

W minionym roku uruchomiła laboratorium antykorozyjne. Ponadto prowadzi audyty wytwórców oraz podwykonawców, a także szkolenia i egzaminy certyfikacyjne TUV. Posiada certyfikat ISO 9001:2015. Prowadzi również oddział zamiejscowy w Szczecinie. Podmiot stale się rozwija i zatrudnia nowych pracowników, dla kolejnych projektów. Bardzo ambitnie podchodzi do nowych technologii i korzysta z wielu projektów dofinansowanych ze środków UE w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Województwa Pomorskiego 2014-2020 oraz Inteligentnego Rozwoju MŚP 2014-2020.

 

INWESTYCJA/ INWESTOR ROKU

W kategorii Inwestycja lub Inwestor roku została nagrodzona firma Etac Poland sp. z o.o., która w roku 2020 do użytku oddała zakład produkcyjny w Tczewie. Mówi Piotr Cyranowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W roku 2020 do użytku oddano zakład produkcyjny przy ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 1. Nowoczesny zakład spełnia wysokie normy jakości i bezpieczeństwa. Inwestycja grupy Etac w Polsce, kosztowała około 60 mln. zł. Etac jest pierwszą firmą w Polsce, której przyznano najbardziej prestiżowy platynowy certyfikat DGNB, a ponadto ISO 13485:2016 oraz ISO 14001:2015. W planach firmy jest już rozbudowa zakładu, którego obecne zatrudnienie to około 70 pracowników, a docelowo  może ono wynieść około 200 osób. Podmiot współpracuje z lokalnymi firmami i dostawcami usług. Produkty firmy Etac są ukierunkowane na krótko i długoterminową opiekę domową, szpitale lub inną formę opieki medycznej. Pozwalają użytkownikom czerpać przyjemność z przebywania w domu, przy zachowaniu optymalnej aktywności, zapewniając jednocześnie dobre warunki pracy dla opiekunów. Zapewniają pomoc w codziennym życiu, wspomagają ludzi w ich codziennych, rutynowych czynnościach, takich jak chociażby codzienna toaleta i kąpiel. To sprytne produkty sprawiające, że codzienne czynności stają się łatwiejsze.

 

Nagrodzono też Metrix Metal sp. z o.o. Firma jest obecna na tczewskim rynku od 1993 roku i zajmuje się m.in. obróbką metali. O wyzwaniach stojących przed przedsiębiorstwem mówi przedstawiciel firmy, Sławomir Kański:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Pod koniec 2019 roku przeniosła swoją działalność pod nowy adres na ul. Kapitana Mamerta Stankiewicza 3, gdzie powstała nowa hala produkcyjna. Inwestycja kosztowała około 25 mln. zł. Zatrudnienie sięga obecnie około 170 pracowników. Firma może poszczycić się certyfikatem spawalniczym EN 1090-2, poziom EXC 2; certyfikat ISO 3834-2; certyfikat EN15085-2 poziom CL2; certyfikat ISO 14001 oraz ISO 9001.

 

 

Prezydenta Tczewa, Mirosława Pobłockiego zapytaliśmy o ideę nagradzania przez miasto lokalnych przedsiębiorców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Przedsiębiorcy to rozwój. To nie tylko miejsca pracy i zaangażowane rodziny, ale przede wszystkim produkt dla mieszkańców, produkt finansowy dla Skarbu Państwa i podatki płacone w mieście. Od 9 lat próbujemy docenić ten wysiłek przedsiębiorców, pokazując, że pamiętamy o nich, widzimy to, co robią i chcemy, żeby to dalej tak trwało. Rozwój miasta to głównie zadowolenie mieszkańców - jeśli oni widzą, że miasto się zmienia na lepsze, to znaczy, że przybrało dobry kierunek.

~ Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe