"Kawały z akordeonu" z udziałem publiczności już w najbliższy piątek w CKiS!

  • 18.02.2021, 12:27
  • Redakcja
"Kawały z akordeonu" z udziałem publiczności już w najbliższy piątek w CKiS! fot. CKiS Tczew

Podziel się:

Oceń:

W piątek, 19 lutego o godz. 19:00 w Centrum Kultury i Sztuki będzie można zobaczyć spektakl muzyczno-kabaretowy „Kawały z akordeonu” w wykonaniu Marka Branda i Pawła Zagańczyka.

Program złożony jest z monologów artystów tworzących w okresie XX-lecia międzywojennego oraz utworów muzycznych wykonywanych na akordeonie. W programie pojawią się teksty takich twórców jak: Julian Tuwim, Marian Hemar, Antoni Słonimski, czyli autorów, którzy tworzyli w okresie nazwanym „Złotą erą polskiego kabaretu”.

W programie nie zabraknie również tekstów współczesnych, stylizowanych na ten właśnie okres. Zabawne monologi, krótkie opowiadania i dowcipy przeplatane są przepięknymi melodiami wykonywanymi na akordeonie. Czasami słowo i muzyka wzajemnie się uzupełniają, a czasami motywy muzyczne zupełnie odbiegają od klimatu prezentowanych tekstów. Zabawny tekst lub dowcip może być poprzedzony klasycznym utworem muzycznym, zwariowaną impresją dźwiękową lub lirycznym motywem muzycznym. Założeniem twórców programu jest zarówno wprowadzenie widzów w dobry humor, jak i ukazanie możliwości akordeonu.

Wydarzenie odbędzie się na sali widowiskowej CKiS. Bilety w cenie 20 zł można zakupić bezpośrednio w kasie instytucji.

 

W związku z obecną sytuacją w Polsce, w przypadku zakupu biletu obowiązuje akceptacja następujących wytycznych:

  • Ograniczenie miejsc do 50%,
  • Uczestnik zobowiązany jest do złożenia na miejscu oświadczenia o stanie zdrowia, oświadczenie będzie przygotowane przez CKiS Tczew zgodnie z RODO i przechowywane do 14 dni od daty wydarzenia,
  • Uczestnik ma obowiązek samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej służące do zakrywania ust i nosa,
  • Kupując bilet uczestnik akceptuje klauzule dot. ochrony danych osobowych, umożliwiające Organizatorowi udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym danych osobowych podanych przy zakupie biletów.

Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie CKiS.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe