Wymiana oświetlenia na terenie Tczewa już niebawem. Zmiany także na 8 przejściach dla pieszych

  • 18.02.2021, 15:40
  • Redakcja
Wymiana oświetlenia na terenie Tczewa już niebawem. Zmiany także na 8… fot. UM Tczew

Podziel się:

Oceń:

Uzgodnione zostały zapisy umowy pomiędzy Gminą Miejską Tczew a firmą Energa Oświetlenie Sp. z o.o. Umowa obowiązywać będzie przez 4 lata – od 1 lipca br. do 30 czerwca 2025 r.

Na terenie miasta niespełna 1/3 oświetlenia ulicznego należy do firmy Energa i to tej części umowa dotyczy. Spółka zobowiązała się do modernizacji 1652 sztuk opraw świetlnych, z uwzględnieniem wymiany na oprawy energooszczędne, w terminie do końca 2021 r. Wykonawca zadeklarował też, że w trakcie trwania umowy wykonana oświetlenie ośmiu przejść dla pieszych, które zostaną wytypowane przez Gminę Miejską Tczew.

 

Bardzo się cieszymy z uzgodnionej umowy pomiędzy miastem Tczewa a naszą firmą. Jest ona przejawem odpowiedzialnego  kontynuowania dobrych relacji miedzy miastem a naszą spółką. Umowa zakłada, że firma Energa Oświetlenie będzie mogła świadczyć kompleksową usługę oświetlenia na ternie Tczewa przez cztery lata. Przeprowadzimy konserwację wszystkich opraw, a także profesjonalnie doświetlimy osiem przejść dla pieszych w lokalizacjach wskazanych przez władze miasta.

~ Marcin Stojek, Wiceprezes Energa Oświetlenie sp. z o.o.

 

W Tczewie jest około 4,5 tys. lamp oświetlenia ulicznego należących do miasta i ok. 2 tys. należących do firmy Energa. Wśród ulic, które czeka wymiana oświetlenia sodowego na ledowe są m.in.: al. Solidarności, ul. Bałdowska, ul. 30 Stycznia, ul. Jedności Narodu, Nadbrzeżna, Paderewskiego, Sobieskiego, Jagiełły, Konarskiego, Czyżykowska, Wojska Polskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Armii Krajowej, Rokicka, Obrońców Westerplatte i wiele innych.

 

Miasto, od kilku lat konsekwentnie wymienia swoje oświetlenie na energooszczędne. Jeszcze w 2018 r. mieliśmy zaledwie 7% oświetlenia ledowego dzisiaj jest to 25%. Dzięki umowie, również oprawy należące do firmy Energa zostaną wymienione. Dla mieszkańców oznacza to zmianę jakości oświetlenia oraz poprawę bezpieczeństwa, ale bardzo istotny jest także aspekt ekologiczny.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Dla samorządu decyzja o modernizacji oświetlenia oznacza zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 55,4%. Dotychczas na potrzeby utrzymania oświetlenia ulicznego należącego do spółki, zużywano ponad 955 MWh energii w ciągu roku. Na skutek wymiany opraw oświetlenie uliczne będzie zużywało 426,3 MWh. Osiągnięcie takiej redukcji powoduje szereg pozytywnych skutków ekologicznych - dzięki modernizacji, każdego roku miasto Tczew będzie emitowało do atmosfery pond 380 ton dwutlenku węgla mniej. Każdego roku do atmosfery będzie trafiało także ponad 720 kg mniej innych toksycznych związków chemicznych, czyli np. tlenków siarki, tlenków azotu, pyłów i tlenku węgla.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marcin
Marcin 19.02.2021, 01:02
Z ulicą Jedności Narodu to jest pomyłka.Tam są nowe oprawy Led od ostatniej przebudowy w 2016 roku.

Pozostałe