W starogardzkim parku powstanie m.in. nowa scena plenerowa

  • 20.02.2021, 08:00
  • Redakcja / UM Starogard
W starogardzkim parku powstanie m.in. nowa scena plenerowa fot. UM Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Jeszcze w tym roku, w starogardzkim parku wybudowana zostanie nowa scena i toaleta.

Park Nowe Oblicze to przestrzeń publiczna, którą miasto rozbudowuje od 2015 roku. Budowę rekreacyjno-wypoczynkowego parku przy Starogardzkim Centrum Kultury zainicjowały dwie licealistki - Wiktoria Badzioch i Julia Kulsz, które zgłosiły swój pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wybudowano tam wówczas tylko siłownię pod chmurką. Oficjalnie Park Nowe Oblicze otwarty został 5 sierpnia 2017 roku. Rok później pojawił się tam skatepark, a w 2019 roku plac zabaw dla najmłodszych. Miejsce wyróżniono jako „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Pomorskiego 2018”. 

 

Oba nowe obiekty mają służyć wszystkim mieszkańcom. (...) Wszyscy wiemy, jaką popularnością cieszą się kameralne koncerty czy występy artystyczne, organizowane na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do wyjścia z domu, spotkania się z przyjaciółmi i spędzenia wolnego czasu w inny, bardziej urozmaicony sposób, zwłaszcza w letnie, ciepłe wieczory. Pandemia kiedyś się skończy, a wtedy przypuszczam, wszyscy odczujemy takie potrzeby. Właśnie takiej integracji ma służyć nowa scena i zaplecze sanitarne, które niedługo pojawią się w parku. Mam nadzieję, że będą z nich korzystać zarówno najmłodsi jak i najstarsi mieszkańcy Starogardu.

~ Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego

 

W tym roku, do końca kwietnia MSP „SMOK” wybuduje tam małą scenę oraz toaletę. W grudniu 2020 roku prezydent miasta podpisał z właścicielami umowę na realizację inwestycji. Jej koszt to 1 065 403,86 zł. Zadaszona scena letnia o powierzchni 75 m kw. i wysokości ok. 6 m.b. stanie po wschodniej stronie budynku SCK na niezagospodarowanym dotąd terenie zielonym. Scena przygotowana będzie do organizowania niedużych koncertów i występów artystycznych dla niewielkiej widowni. Zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie, będzie też miała zaplecze techniczne. 

Wizualizacja publicznej toalety w Parku Nowe Oblicze

Toaleta będzie z kolei funkcjonować w przestrzeni jako obiekt wolnostojący. Będzie w pełni zautomatyzowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Prace budowlane mają się rozpocząć na wiosnę i zgodnie z umową potrwają do końca kwietnia. Wiele zależy jednak od warunków atmosferycznych.

Redakcja / UM Starogard

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe