Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Z powodu epidemii porady głównie przez telefon

  • 22.02.2021, 13:24
  • Redakcja / Tv Tetka
Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Z powodu epidemii porady głównie przez telefon fot. www.pk.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

22 lutego wystartował kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do końca lutego każdy zainteresowany może bezpłatnie uzyskać m.in. informacje o uprawnieniach w postępowaniach sądowych. Swoją ofertę przygotowały też Ośrodki Pomocy Społecznej i Centra Pomocy Rodzinie.

 

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym corocznie 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce ustawą z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw Ustawodawca uznał potrzebę stałego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Dzień ten rokrocznie ma przypominać o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

- www.pk.gov.pl

 

Co będzie się działo w naszym mieście i jaką pomoc będzie można otrzymać mówi Katarzyna Wróbel, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z jakiego rodzaju wsparcia będzie można w najbliższym tygodniu skorzystać w Tczewie? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby deklarujące chęć skorzystania z pomocy w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będą mogły zgłaszać się o pomoc, która zostanie im udzielona przez Wydział Interwencji Kryzysowej PCPR w Tczewie.

for. PCPR Tczew

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe