Dzień Myśli Braterskiej. Harcerskie święto przypadające 22 lutego

  • 22.02.2021, 14:49
  • Redakcja
Dzień Myśli Braterskiej. Harcerskie święto przypadające 22 lutego fot. ZHP

Podziel się:

Oceń:

Dzień Myśli Braterskiej przypada 22 lutego między innymi dlatego, że tego dnia urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell (1857) i jego żona Olave Baden-Powell (1889).

Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci z całego świata.

- Związek Harcerstwa Polskiego

O szczegółach tego harcerskiego święta mówi komendantka tczewskiego hufca, Kamila Kubista:

DMB czyli Dzień Myśli Braterskiej to jest święto harcerzy i skautów na całym świecie [...] taki dzień, kiedy będą myśleć o sobie nawzajem więcej niż w pozostałe dni, wymieniać się kartkami, organizować wspólne spotkania i wyjazdy. I tak to przetrwało [...] do naszych czasów. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co roku w to święto organizowany był biwak. Dzisiaj, z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, jest ono obchodzone w inny sposób:

Spotkamy się wieczorem na wirtualnym kominku [...]. Do dzisiaj (22 lutego) wysyłaliśmy także do siebie nawzajem kartki i listy, jako taki namacalny symbol tego, że nie możemy się dzisiaj spotkać, ale o sobie myślimy. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na Facebooku Hufca ZHP Tczew.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe