O problemach "krainy tysiąca wzgórz i miliona uśmiechów". Czy tczewianie pomogą zbudować szkołę w Rwandzie? [ROZMOWA]

  • 23.02.2021, 09:49 (aktualizacja 23.02.2021, 16:29)
  • Paweł Ickiewicz
O problemach "krainy tysiąca wzgórz i miliona uśmiechów". Czy tczewianie… fot. pixabay.pl

Podziel się:

Oceń:

Tczewianin Krzysztof Giełdon organizuje zbiórkę środków na rzecz budowy szkoły w Rwandzie. Fotograf i pasjonat podróży zwraca się do mieszkańców o pomoc w tym przedsięwzięciu. Koszt takiej inwestycji to około 200 tysięcy złotych. Misjonarka, siostra Pallotynka Marta Litawa, która na miejscu spędziła 30 lat mówi, jak bardzo brakuje dobrego systemu edukacji w tym kraju. Rozmawialiśmy też o tym, czy i dlaczego w dobie epidemii i innych kryzysów warto pochylić się nad losem potrzebujących w odległych rejonach świata.

Nasze studio odwiedzili pomysłodawcy i organizatorzy zbiórki na rzecz budowy szkoły w miejscowości Ruhango w Rwandzie. Misjonarka, siostra Pallotynka Marta Litawa i tczewski fotograf, podróżnik Krzysztof Giełdon opowiedzieli nam o tym, jak trafili w ten rejon świata i co zobaczyli na miejscu. Dowiedzieliśmy się z jakimi problemami, często już obcymi Europejczykom, nadal zmagają się mieszkańcy Afryki. Wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego tczewianie mogliby włączyć się do zbiórki na rzecz społeczności w odległej Rwandzie. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z naszymi gośćmi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Siostra Marta Litawa fot. Tv TeTka

Krzysztof Giełdon fot. Tv TeTka

 

Władze miasta włączyły się do akcji, apelując do lokalnych firm o wsparcie tej inicjatywy.

 

LINK DO INFORMACJI O ZBIÓRCE:  http://zbiorki.gov.pl

Zainteresowani pomocą mogą kontaktować się z organizatorami:

Siostra Marta Litawa, Misjonarka Pallotynka z Rwandy – tel.+ 48 888 536 552, e-mail: [email protected]

Krzysztof Giełdon, koordynator projektu – tel .+48 691 111 492, e-mail: [email protected]

 

Paweł Ickiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe