Tczew: Karta Mieszkańca najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Co oznacza jej wprowadzenie?

  • 24.02.2021, 10:15
  • Redakcja
Tczew: Karta Mieszkańca najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Co oznacza… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Miasta w różny sposób zachęcają Polaków do płacenia podatków w miejscu zamieszkania. W Tczewie coraz bliżej realizacji jest Karta Mieszkańca - jakie są jej założenia i komu będzie przysługiwać?

W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja, że władze miasta planują wprowadzić, wzorem innych miast, specjalną kartę dla osób, które płacą w Tczewie podatki. To rozwiązanie miałoby też przekonać mieszkańców okolicznych miejscowości do pomysłu wcielenia poszczególnych sołectw do Tczewa. W programie telewizji Tetka "Pytania do prezydenta", Mirosław Pobłocki podkreślał jak ważne jest to, aby osoby faktycznie zamieszkujące nasze miasto, płaciły tu podatki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy którzy płacą podatki w Tczewie będą mogli otrzymać Kartę Mieszkańca, a ta upoważni ich do korzystania z różnego rodzaju zniżek czy ulg:
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Bardzo wiele miast podjęło działania zmierzające ku temu, aby te pieniądze jednak wpłynęły do lokalnych budżetów. Na przykład Gdańsk, Warszawa i Łódź posiadają taką kartę. W przypadku Tczewa też warto uszczelnić ten system podatkowy, aby te 10 milionów złotych jednak się w budżecie pojawiło. Postanowiliśmy zatem, wzorem innych miast wprowadzić Kartę Mieszkańca. Będzie to karta wydawana tym wszystkim, którzy mieszkają w Tczewie i tutaj płacą podatki. Dzięki temu będą mieli prawa do różnego rodzaju ulg - w przypadku komunikacji miejskiej, wejścia na basen, na płatne imprezy kulturalne itd. Taka karta będzie przysługiwała również dzieciom rodziców, którzy zamieszkują i płacą podatki na terenie Tczewa. Każda osoba będzie miała indywidualną kartę, ponieważ będzie ona personalizowana.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Karta miałaby zostać wprowadzona jeszcze w tym roku. Co istotne, władze Tczewa równolegle planują wprowadzenie stref płatnego parkowania. Miałyby one pojawić się w różnych częściach miasta - nie tylko na starówce. Zgodnie z założeniami, za parkowanie w strefach zapłacą wszyscy, ale posiadacze karty mogą liczyć na ulgowe taryfy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Równolegle są toczone prace nad wprowadzeniem systemu płatnego parkowania, gdzie również dla posiadaczy karty będą ulgowe stawki. Pozostali niestety będą musieli płacić więcej. W tej chwili pracujemy nad strefami płatnego parkowania, obejmującymi teren całego miasta - to znaczy nie wszystkie ulice, ale jednak pod uwagę bierzemy także miejsca poza starówką, czyli na przykład osiedla mieszkalne, na których jest problem z parkowaniem. Nie wykluczam, że całość tych planów będzie wdrożona jeszcze w tym roku.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Czy takie rozwiązanie jest dobre? Zdania są podzielone, szczególnie wśród zamieszkałych na terenie okolicznych sołectw.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe