Uwaga! Zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

  • 24.02.2021, 11:31
  • Redakcja
Uwaga! Zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem fot. Ministerstwo Zdrowia

Podziel się:

Oceń:

24 lutego odbyła się konferencja Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Przedstawiono podczas niej zasady, mające pomóc w ograniczeniu transmisji wirusa na terenie Polski. Obowiązywać one będą głównie na trenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Po godzinie 15:00 rozpoczęła się konferencja Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. Przedstawił on informacje dotyczące tego, że z tygodnia na tydzień obserwuje się wzrost zakażeń blisko o ⅓, co oznacza ich dynamiczny przyrost. Świadczy o tym również liczba zajętych łóżek w szpitalach tzw. covidowych.

Regulacje terytorialne

W związku z wszystkimi danymi, wskazującymi na nadejście 3 fali zakażeń koronawirusem, zadecydowano o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Ze względu na zróżnicowaną sytuację w poszczególnych regionach, wprowadzono regulacje terytorialne. Tutaj szczególnie podkreślono sytuację panującą w województwie warmińsko-mazurskim, na terenie którego ponad dwukrotnie przekroczono średnią krajową zakażeń. Tam też przeważa liczba nowych zachorowań, spowodowanych brytyjską mutacją wirusa.

W województwie warmińsko-mazurskim nauka szkolna powróci do trybu zdalnego, a wszelkie miejsca użyteczności publicznej, zostaną zamknięte, wliczając w to np. hotele i baseny.

Na terenie reszty kraju aktualne obostrzenia pozostają bez zmian

Wprowadza się jednak obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Zwalniać z niej będzie negatywny wynik testu, wykonany w ciągu najpóźniej 48 godzin przed przyjazdem do kraju.

Zmiany w zabezpieczaniu ust i nosa

Od soboty, 27 lutego niedozwolone będzie używanie przyłbic, szali, chust itp., jako jedynych środków osłony. Dopuszczalne będzie jedynie stosowanie maseczek. Nowe restrykcje, wprowadzone głównie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, będą obowiązywały od najbliższej soboty, przez prawdopodobnie dwa tygodnie (możliwe jest szybszy powrót do poprzednich zaleceń, pod warunkiem spowolnienia dynamiki zakażeń w województwie). Co istotne, szczyt trzeciej fali przewidywany jest na średnim poziomie 10-12 tysięcy zakażeń dziennie, a to oznacza, że od kolejnego etapu w rozwoju epidemii, dzieli Polaków tylko krok.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe