Lód nie powinien zagrozić naszemu miastu

  • 26.02.2021, 11:21
  • Redakcja / Tv Tetka
Lód nie powinien zagrozić naszemu miastu fot. Wody Polskie

Podziel się:

Oceń:

Wody Polskie uspokajają, że Wisła na wysokości Tczewa jest rzeką bezpieczną.

Lód, który płynie z południa prawdopodobnie zdąży się roztopić zanim dotrze do naszego regionu. Spółka informuje również, że jest zadowolona z zabezpieczenia Mostu Tczewskiego, jakiego dokonało starostwo. W minionych tygodniach w pobliżu Tczewa można było też natrafić na lodołamacze. Obecnie nie są potrzebne, ponieważ nastała odwilż. Intensywna akcja lodołamania trwa jednak na wysokości Płocka.

Mówi Bogusław Pinkiewicz z Wód Polskich: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wody Polskie podsumowały też pracę lodołamaczy, które w ostatnim czasie pojawiły się na wysokości Tczewa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pod koniec ubiegłego roku Wody Polskie oczekiwały, że starostwo wynajmie dwa lodołamacze, które powinny chronić powojenne przęsło ESTB wraz z tymczasowym filarem. Z kolei starosta odpowiadał, że to Wody Polskie powinny podać podstawę prawną tego oczekiwania.

Po kilku tygodniach udało się osiągnąć kompromis.


Więcej na ten temat można zobaczyć w Telewizji Tetka w materiale Bartosza Listewnika:  

 

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe