Tczewscy radni zdecydowali: Powstanie spółka, która zajmie się rozbudową kompleksu basenów

  • 26.02.2021, 11:56
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Tczewscy radni zdecydowali: Powstanie spółka, która zajmie się rozbudową kompleksu basenów fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, uchwała w tej sprawie została przyjęta 22 głosami. Jedna osoba się wstrzymała.

Tczewscy radni opowiedzieli się za powołaniem spółki prawa handlowego, która zajmie się rozbudową kompleksu basenów. Zadanie szacowane jest na ok. 30 milionów złotych zdominuje plany inwestycyjne miasta na najbliższe lata. Ponieważ realizacja inwestycji wymaga zaangażowania znacznych środków finansowych, miasto zamierza przeprowadzić likwidację jednostki budżetowej Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji i utworzyć w to miejsce jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której zostaną powierzone zadania likwidowanego TCSiR, w tym realizacja planowanego projektu.

 

Decyzja jest strategiczna – zadanie szacowane na ok. 30 mln zł zdominuje plany inwestycyjne miasta na najbliższe lata. Tczewianie zasługują na nowy obiekt. Obecna pływalnia,  zbudowana w latach 70-tych, przestała już wystarczać. Nowy obiekt  będzie odpowiedzią na potrzeby sportowców, ale też osób, które wolą pływanie typowo rekreacyjne. Planujemy wybudowanie basenu sportowego oraz drugiego – rekreacyjnego, z elementami aquaparku. Oczywiście nadal funkcjonować  będzie dotychczasowa pływalnia. 

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa (Wrota Tczewa)

 

Nowa spółka, na podstawie gotowego już programu funkcjonalno-użytkowego, będzie mogła szukać finansowania i ogłosić przetarg w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Przeprowadzenie niezbędnych procedur powinno nastąpić do 2023 roku, a sama budowa basenu to kolejne dwa lata.

fot. Wrota Tczewa (Koncepcja nowego obiektu) 

 

Utworzenie spółki w miejsce zlikwidowanego TCSiR spowoduje, że to spółka będzie realizować planowany projekt i będzie odpowiedzialna za pozyskanie finansowania. Na realizację inwestycji wyemituje ona obligacje. Źródłem przychodów spółki z tytułu inwestycji, zapewniającej jej środki w wysokości niezbędnej do obsługi zaciągniętego zadłużenia (rat i odsetek), będą po części płatności od użytkowników basenu, a zasadniczo rekompensata przekazywana przez miasto oraz środki w postaci dokapitalizowania. Ponadto spółka będzie mogła korzystać z wielu udogodnień przewidzianych dla przedsiębiorców a niedostępnych dla miasta, jak np. możliwość odliczania podatku VAT.

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe