Uwaga! Przestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów!

  • 02.03.2021, 17:03
  • Piotr Bunkowski / CERT Polska
Uwaga! Przestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów! fot. CERT Polska

Podziel się:

Oceń:

CERT Polska ostrzega przed cyberprzestępcami, którzy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Przestępcy, korzystając z wiadomości e-mail, zachęcają przedsiębiorców do skorzystania z dofinansowania z "funduszu solidarnościowego". Aby otrzymać dodatkowe środki, oszuści nakłaniają do podania danych osobowych, a w kolejnym kroku próbują wyłudzić dane karty płatniczej.

Computer Emergency Response Team Polska ostrzega przed cyberoszustami, którzy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Przestępcy, korzystając z wiadomości e-mail, zachęcają przedsiębiorców do skorzystania z dofinansowania z "funduszu solidarnościowego". Link znajdujący się w wiadomości, kieruje użytkowników na fałszywą stronę rządową. Aby otrzymać dodatkowe środki, oszuści nakłaniają do podania danych osobowych, a w kolejnym kroku próbują wyłudzić dane karty płatniczej. Podanie tych informacji na podstawionej przez przestępców, fałszywej stronie Ministerstwa Finansów umożliwi im kradzież pieniędzy. Oto przykład tej formy oszustwa:

fot. CERT Polska

Przypomnijmy, że oficjalne informacje i komunikaty na temat Tarczy Antykryzysowej znajdują się TUTAJ. Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa umieścili już fałszywą domenę na Liście Ostrzeżeń i przypominają, że adresy wszystkich podejrzanych stron można zgłosić za pośrednictwem formularza dostępnego TUTAJ.

Piotr Bunkowski / CERT Polska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe