Powiat tczewski: Wyrzucał śmieci do rzeki w sąsiednim powiecie

  • 02.03.2021, 08:06
  • Redakcja / KPP Starogard Gdański
Powiat tczewski: Wyrzucał śmieci do rzeki w sąsiednim powiecie fot. KPP Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego ustalili personalia mężczyzny, który wyrzucał do rzeki worki ze śmieciami.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera. Sprawa jest bulwersująca, dlatego mundurowi postanowili opublikować nagranie w sieci:

O sprawie mówi asp. sztab. Marcin Kunka, z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mężczyzna, który poruszał się autem na tczewskich numerach rejestracyjnych, aby pozbyć się śmieci, wywiózł  je do sąsiedniego powiatu. Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów - sprawca został namierzony, a policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie jest to jedyny taki przypadek. Mundurowi często spotykają się z podobnymi sytuacjami, dlatego policjanci, aby walczyć z tym procederem, często współpracują z innymi służbami. W ramach wspólnych patroli np. ze strażnikami leśnymi, funkcjonariusze kontrolują lasy oraz podejmują działania mające na celu wyeliminowanie tego zjawiska. Pamiętajmy o tym, że dzikie wysypiska śmieci, na które trafiają zarówno odpady z gospodarstw domowych, materiały budowlane, zużyty sprzęt AGD, jak również podzespoły samochodowe, niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego, od pożarów lasów począwszy, a skończywszy na skażeniu gleby czy zagrożeniu dla życia zwierząt.

~ KPP Starogard Gdański

 

Osoby, które są świadkami wyrzucania odpadów w niedozwolonych miejscach, powinny poinformować o zaistniałej sytuacji najbliższą jednostkę Policji. Należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce np. tablicę rejestracyjną samochodu. Pomocne może okazać się również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można zgłaszać Policji za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Właściwe postępowanie z odpadami, zgodne z obowiązującymi przepisami ma na celu nie tylko dbałość o środowisko, ale również troskę o zdrowe warunki życia dla wszystkich mieszkańców.

Redakcja / KPP Starogard Gdański

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 02.03.2021, 17:27
Gościu! Po jakiego jechałeś x km i ryzykowałeś mandat, jak mogłeś na legalu za darmo wywieźć śmieci do ZUOSu...

Pozostałe