Szpitale Tczewskie S.A. z dofinansowaniem. Jak wygląda aktualna sytuacja w przekształconym szpitalu covidowym?

  • 03.03.2021, 12:26
  • Redakcja / Telewizja Tetka
Szpitale Tczewskie S.A. z dofinansowaniem. Jak wygląda aktualna sytuacja… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

W październiku Szpitale Tczewskie S.A decyzją wojewody zaczęły pełnić rolę szpitala covidowego. Wtedy spotkało się to z niezadowoleniem mieszkańców. Kierownictwo jednostki wyrażało też zaniepokojenie związane z sytuacją finansową szpitala. Placówka ma otrzymać teraz dofinansowanie na doposażenie.

O początkowych niepokojach związanych z przekształceniem tczewskiego szpitala w placówkę jednoimienną pisaliśmy TUTAJ.  Tymczasem, Telewizja Tetka zapytała starostę tczewskiego Mirosława Augustyna o aktualną kondycję Szpitali Tczewskich S.A.:

 

Nie dziwię się, że takie obawy mogły na początku występować, natomiast należą się duże podziękowania panu prezesowi, dyrektorowi medycznemu i wszystkim pracownikom, personelowi Szpitali Tczewskich za to w jakich sposób do tego podeszli. Mam również informacje od pani Prezes Wojewódzkiego Funduszu Zdrowia i od pana wojewody - oni również wykazują duże zrozumienie i zadowolenie z pracy Szpitali Tczewskich. 

~ Mirosław Augustyn, Starosta Powiatu Tczewskiego

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tczewski szpital otrzymał także wsparcie finansowe z różnych źródeł. Zostało ono przeznaczone m.in. na instalację tlenową w jednym z budynków szpitala. To jednak nie koniec pomocy:

 

Przez to, że zostaliśmy wyznaczeni jako szpital jednoimienny, covidowy, Szpitale Tczewskie otrzymały wsparcie od ministerstwa i od pana wojewody - 350 tys. zł. na tlen. Projekt w realizacji, myślę, że za miesiąc, dwa zostanie zakończony i rozliczony. Dodatkowo również czekamy na karetkę covidową z pełnym wyposażeniem, ona już jest nam przyznana - Szpitalom Tczewskim, i myślę, że otrzymamy ją w marcu. Przypomnę, że wcześniej pan marszałek, Mieczysław Struk dedykował milion złotych dla Szpitali Tczewskich na pomoc covidową, a w tym roku otrzymamy 1 mln 800 tys. zł na doposażenie Szpitali Tczewskich. 

~ Mirosław Augustyn, Starosta Powiatu Tczewskiego

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o sprawach naszego powiatu w programie Pytania do Starosty dostępne są w Telewizji Tetka, na kanale YouTube.

 

Redakcja / Telewizja Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe