Próbne matury w czasie pandemii. Przygotowania II LO w Tczewie

  • 02.03.2021, 12:28
  • Piotr Bunkowski
Próbne matury w czasie pandemii. Przygotowania II LO w Tczewie fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Próbne matury organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną będą się odbywały od 3 do 16 marca. Uczniowie napiszą egzaminy w szkołach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, jednak udział placówek oświatowych w próbnych egzaminach jest dobrowolny. Pewnym jest, że tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie przystąpią do próbnych matur. Sprawdziliśmy jak będą one przebiegać oraz jak próbny egzamin dojrzałości wygląda dla osób przebywających w kwarantannie.

Jak informuje dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, tegoroczni maturzyści z tej szkoły przystąpią do próbnych matur. O tym jak będą one przebiegać, mówi Dorota Kościjańczuk, dyrektor II LO:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Od środy do piątku, tegoroczni maturzyści przystąpią do próbnych egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych. Tym bardziej, że egzamin ten został przygotowany przez CKE i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zaproponowane uczniom arkusze obejmą już wprowadzone z grudniowym rozporządzeniem zmiany, według których tegoroczna matura wyjątkowo przeprowadzona będzie na podstawie wymagań maturalnych. I tak, w środę przystąpimy do języka polskiego na poziomie podstawowym. W czwartek matematyka na poziomie podstawowym i w piątek, język angielski na poziomie też podstawowym. To są te główne przedmioty obowiązkowe.

Jeszcze w poniedziałek, czyli 8 marca, również język angielski na poziomie rozszerzonym. Oczywiście cała organizacja tego próbnego egzaminu maturalnego, przebiegać będzie w ścisłym reżimie sanitarnym. Zgodnie z procedurami, które obowiązują w szkole i które zostały przeze mnie opracowane, a także oczywiście na podstawie wszelkich zaleceń - Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki i wszystkich pozostałych organizacji.

~ Dorota Kościjańczuk, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

 

W wytycznych dotyczących próbnych egzaminów zapisano również, że na test mogą przyjść tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych. Zasada ta, będzie obowiązywała zarówno nauczycieli, pracowników szkoły, jak i uczniów. Jak jednak matury próbne wyglądają dla osób przebywających w kwarantannie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na tą chwilę mam tutaj zgłoszone dwie osoby, które przebywają na kwarantannie i zgodnie z rodzicami oraz z uczniami, podjęliśmy taką decyzję, iż już po ustaniu kwarantanny, jak już zdrowie pozwoli, to wtedy ustalimy czy uczniowie przyjdą tutaj na teren szkoły, czy zrobimy ten egzamin maturalny do którego przystąpią,  zdalnie.  To w zależności od tego jakie będzie ich samopoczucie i jak będą mogli funkcjonować, bo na tę chwilę nikt nie jest w stanie tego przewidzieć.

 

Próbne matury organizowane przez CKE, będą odbywały się od 3 do 16 marca. Na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie potrwają one od 3 do 8 marca. Egzaminy próbne na poziomie rozszerzonym dla pojedynczych uczniów, poza językiem angielskim, odbędą się zdalnie w późniejszym terminie. 

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe