Premiera płyty muzyka z Tczewa - Marka Plutowskiego

  • 06.03.2021, 07:30
  • Redakcja
Premiera płyty muzyka z Tczewa - Marka Plutowskiego fot. Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Najpierw poznaliśmy utwór "Kanapki", potem "Na szczęście jest smutek", natomiast od dzisiaj można już posłuchać wszystkich 15 utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie Marka Plutowskiego. 6 marca o 20:00 zapraszamy także na koncert on line!

Marek Plutowski, muzyk z Tczewa pracował nad swoją pierwszą płytą przez 3 lata. Od dzisiaj to muzyczne wydawnictwo jest dostępne poprzez stronę internetową. Na krążku znajduje się 15 utworów o różnorodnym charakterze. Tak o płycie mówi sam artysta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Premiera tego pop-rockowego wydawnictwa połączona jest ze specjalną inicjatywą. Płyty nie można kupić w normalnej dystrybucji. Żeby stać się jej posiadaczem lub posiadaczką należy wpłacić 30 złotych na zbiórkę, z której środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Ewy Misztal, naszej redakcyjnej koleżanki. W podziękowaniu za wpłatę, Marek Plutowski wysyła płytę. 

 

Oto, moja kochana, pierwsza płyta. Nie cieszy sam fakt jej posiadania ale to, jak wiele dzięki niej udało się udowodnić samemu sobie. Gdy zaczynałem swoją przygodę, wkraczając do studia z kawałkiem "Witaj Polsko", nie myślałem o tym, do jakich rozmiarów się to rozwinie.

~ Marek Plutowski 

 

fot. zrzutka.pl

Premiera płyty powiązana jest także z innymi wydarzeniami. Już 6 marca o godzinie 20:00 na profilu facebookowym dedykowanym wydaniu albumu, odbędzie się koncert online, transmitowany prosto z domu artysty. W trakcie koncertu będzie można dowiedzieć się, jak zaczęła się fascynacja muzyką i co czuje osoba, która spełnia swoje marzenia. 

 

Doskonale wiem, ile jeszcze przede mną pracy, aby robić muzykę naprawdę dobrze. I ja te pracę chcę wykonywać całe życie (...) jestem z siebie dumny. Bo za tą dumą stoi masa wyrzeczeń, poświęcony czas, determinacja,  a także zwykłe poczucie, że robię coś, by świat był choć trochę lepszy.

~ Marek Plutowski

 

Więcej o płycie oraz inicjatywie pomocowej na rzecz Ewy przeczytacie TUTAJ. A już w piątek, 5 marca Marek Plutowski będzie gościem Radia Tczew w paśmie porannym. Zapraszamy!


Marek Plutowski był także naszym gościem w studiu w piątkowym poranku. Wspominał początki swojej fascynacji muzyką, mówił o procesie tworzenia tekstów i pisania melodii, o wsparciu, jakie otrzymuje od najbliższych realizując swoje hobby oraz o związanej z płytą misji wsparcia rehabilitacji koleżanki Marka, Ewy. 

Całą rozmowę wraz z fragmentami muzycznymi posłuchacie tutaj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polecamy także najnowszy teledysk do utworu "Zapytaj się nieba":

 
 

 

Przypominamy, że w sobotę, 6 marca o 20:00 można obejrzeć koncert online na YouTube:

 
 

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe