"Co i dlaczego psuje się w telefonach?" - ogólnopolskie badania kontra lokalne punkty napraw telefonów

  • 03.03.2021, 12:00
  • Piotr Bunkowski
"Co i dlaczego psuje się w telefonach?" - ogólnopolskie badania kontra lokalne punkty napraw telefonów fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

Telefony, tak jak każde inne urządzenia, narażone są na przeróżne uszkodzenia. Począwszy od pęknięć i zadrapań, przez przeróżne zalania, po awarie baterii i systemu. Według badań "Co i dlaczego psuje się w telefonach?", przeprowadzonych przez Biostat, Polacy najczęściej rozbijają w swoich telefonach wyświetlacze, niszczą baterię i gniazdo ładowania. Sprawdziliśmy czy statystyki te, wyglądają podobnie w naszym mieście.

W Polsce przeprowadzono badania dotyczące tego, co i dlaczego najczęściej psuje się w telefonach. Według badań przeprowadzonych przez Biostat, Polacy najczęściej rozbijają w swoich telefonach wyświetlacze, niszczą baterię i gniazdo ładowania:

Źródło: iMad.pl

O tym z jakimi usterkami tczewianie przychodzą do lokalnych punktów napraw telefonów, mówi Arkadiusz Golec z Centrum Komórek:

fot. Tv Tetka

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tczewianie, jak w zasadzie chyba większość Polaków, wiodą prym w tłuczeniu wyświetlaczy. Według badań Biostat, problem ten dotyczy zdecydowanej większości ogółu serwisu i również jest tak u nas. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Najczęściej, zwyczajny upadek. Często dzieci ponoszą tutaj winę. Na drugim miejscu zdecydowanie znajduje się bateria i problemy z nią związane. Najczęściej nie jest to wina producentów, a złego użytkowania po prostu baterii. Można częściowo temu zapobiec, jednak jeśli już jest za późno, to musimy myśleć o wymianie. Na trzecim miejscu, myślę że można byłoby postawić problemy dotyczące złącz ładowania i tu niestety również wina jest po naszej stronie - w sensie użytkowników. Najczęściej mamy do czynienia z takim uszkodzeniem z powodu zanieczyszczeń. Czy to nosimy w kieszeni, w torebkach kobiety. Zwyczajnie zapychają się nam te złącza. Wizyta w dowolnym serwisie potrafi ten problem w miarę szybko i skutecznie rozwiązać.

~ Arkadiusz Golec, Centrum Komórek

 

Źródło: iMad.pl

Czy tczewianie przyznają się do tego jak dochodzi do tego typu uszkodzeń?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Prawdę mówiąc, są dosyć szczerzy bardzo często. Stąd często wiemy, że do zawilgocenia na przykład doszło poprzez wpadnięcie telefonu do toalety. Niestety, nie rozstajemy się z telefonami nawet w takich miejscach. Często nam to może troszkę nawet ułatwić sprawę, jeżeli chodzi o rozwiązanie problemów różnych, więc tak - wiemy do jakich uszkodzeń dochodzi i z jakich powodów.

 

Źródło: iMad.pl

Jak możemy uniknąć uszkodzeń w naszych urządzeniach?

fot. Tv Tetka

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Co do ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym, faktycznie dobre etui i szkło hartowane to w mojej ocenie podstawa. Dobre etui, mam tu na myśli, etui które są testowane na upadki i niekoniecznie to będzie etui, które znacznie powiększy telefon, czy zmieni jego grubość. Warto więc to wziąć pod uwagę, zdecydowanie. Co do innych czynników, przykładowo bateria - istotnym jest aby baterii nie doładowywać co chwila. Warto rozładować i naładować dopiero gdy nastąpi już niemal rozładowanie. Wyłączać nieużywane aplikacje, bo to również ma wpływ na jej żywotność. To myślę najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę.

 

Badania Biostat wskazują, że do największych uszkodzeń telefonów dochodzi najczęściej poprzez upuszczenie urządzenia.

Piotr Bunkowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe