Wzmożone kontrole na drodze krajowej nr 91

  • 04.03.2021, 06:00
  • Redakcja / KPP Tczew
Wzmożone kontrole na drodze krajowej nr 91 KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Bardzo uczęszczana droga krajowa nr 91 mierzy w sumie ponad 530 km i jest alternatywą dla autostrady A1. W czwartek, 4 marca policjanci przeprowadzą działania również na tczewskim odcinku „starej jedynki". Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

W czwartek, 4 marca tczewscy policjanci przeprowadzą działania Droga Krajowa 91. Celem akcji jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, a także urządzeń do przewozu dzieci.

Mundurowi zwrócą również uwagę na korzystanie podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych, jest coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. 

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe