Starogard Gdański: Organizacje pozarządowe ze wsparciem miasta

  • 04.03.2021, 10:35
  • Redakcja / UM Starogard Gdański
Starogard Gdański: Organizacje pozarządowe ze wsparciem miasta fot. UM Starogard Gdański

Podziel się:

Oceń:

Od września 2017 roku w Starogardzie Gdańskim działa Centrum Organizacji Pozarządowych. Na początku marca prezydent podpisał kolejną roczną umowę o współpracy z operatorem tych działań. Są one skierowane do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, działających na rzecz mieszkańców miasta i nie tylko.

Centrum Organizacji Pozarządowych w 2021 roku poprowadzi dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Pozytywni oraz Lokalna Grupa Działania „Chata Kociewia”. Otrzymają one od miasta pieniądze na rozwój działań pomocowych i wspierających inne organizacje III sektora.

COP w Starogardzie to nic innego, jak dedykowany NGO-som miejski projekt. Od 2020 roku jest realizowany w przeznaczonej na ten cel siedzibie przy ul. Mickiewicza. Spotykają się tam członkowie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, działających na rzecz mieszkańców Starogardu Gdańskiego. Zaangażowani w projekt specjaliści i eksperci służą im radą i wsparciem. Doradzają m.in. w różnych ważnych dla nich sprawach dotyczących prowadzenia księgowości, ubiegania się o dotacje unijne, przygotowania projektów o dofinansowanie, czy sprawozdań z działalności.  Organizują także doradztwo i reprezentują COP na wydarzeniach ogólnopolskich.

 

Zależy mi bardzo na budowaniu pozytywnych relacji z mieszkańcami z różnych grup społecznych, które na szczeblu samorządowym reprezentują właśnie organizacje pozarządowe. Co roku na współpracę z nimi przeznaczamy blisko 3 miliony złotych. COP jest bardzo ważnym spoiwem tej działalności.

~ Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego

 

2 marca, Prezydent Starogardu Gdańskiego - Janusz Stankowiak, podpisał kolejną roczną umowę o współpracy z operatorem tych działań. O tym, czym jest i czym zajmuje się Centrum Organizacji Pozarządowych, mówi Marcin Karwowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miasto wspiera działania Centrum od początku jego powstania: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wspieramy prawie cały powiat starogardzki oraz część okolicznych powiatów. Tłumaczymy organizacjom, gdzie uzyskać wsparcie, dajemy wsparcie merytoryczne i pomagamy się zakładać grupom nieformalnym. Oferujemy także wsparcie księgowe. Ponadto szkolimy, prowadzimy też coachingi oraz konsultacje indywidualne.

~ Marcin Karwowski, Starogardzkie Centrum Organizacji Pozarządowych

 

Wszystkie działania są prowadzone w ramach zawartej z miastem umowy.

Redakcja / UM Starogard Gdański

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe