Tczew: Stypendia szkolne w 2020 roku. Jakie wsparcie otrzymali uczniowie?

  • 05.03.2021, 08:00
  • Redakcja / UM Tczew
Tczew: Stypendia szkolne w 2020 roku. Jakie wsparcie otrzymali uczniowie? fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

Od 2005 r. miasto Tczew realizuje pomoc socjalną dla uczniów z rodzin o najniższych dochodach. Stypendia szkolne o charakterze socjalnym przysługują tym uczniom, u których miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kryterium dochodowego, czyli 528 zł.

Pomoc materialna ma wyrównać szanse edukacyjne i umożliwić uczniom lepszy start:

 

Celem tych działań jest także zapobieganie segregacji uczniów ze względu na sytuację materialną oraz stworzenie im możliwości równego uczestnictwa w życiu społeczności szkolnej. Udzielenie uczniowi pomocy w odpowiedniej formie (właściwych zajęć wyrównawczych, edukacyjnych, terapeutycznych, zaspokojenie specyficznych potrzeb wynikających z procesu edukacji jak np. „zielona szkoła” lub wycieczka szkolna, czy pomocy rzeczowej) jest uwarunkowane jego rzeczywistymi potrzebami edukacyjnymi, a nie potrzebami socjalnymi. Dzięki takim działaniom dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mają takie same szanse na zdobycie dobrego wykształcenia jak pozostali uczniowie. 

- Urząd Miejski w Tczewie

 

O stypendiach przyznanych przez miasto w ubiegłym roku mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miejskiego: 

 

Łącznie w roku 2020 wydano 741 decyzji na stypendia szkolne o charakterze socjalnym, w tym 540 dla uczniów szkół podstawowych i 201 dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek (np. ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych). Ponadto wydano 3 decyzje o przyznaniu zasiłku szkolnego. Na ten cel przekazano blisko 364 tys. zł, w tym 291 148,45 to kwota dotacji, 72 787,11 to środki własne gminy. Miesięczna wysokość stypendium, w zależności od dochodów w rodzinie, wynosiła od 105 do 125 zł.
 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podaje Urząd Miasta, przyznane środki były wykorzystywane najczęściej na zakup sprzętów komputerowych, udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych i naukę języków obcych.

Redakcja / UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe