Gmina Tczew: Rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych i problematycznych

  • 08.04.2021, 10:54
  • Redakcja / UG Tczew
Gmina Tczew: Rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych i problematycznych fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Startuje kolejna akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych i problematycznych. Stare meble i wyposażenie domowe czy niepotrzebne sprzęty AGD, to tylko niektóre przedmioty, które będzie można oddać w ramach tegorocznej zbiórki odpadów wielkogabarytowych

Od 9 kwietnia odbierane będą meble domowe, elementy wyposażenia mieszkań (np. kanapy, szafy i krzesła), sprzęt elektryczny i elektroniczny, duże opakowania z tworzyw sztucznych, przeterminowane leki, szczelnie zamknięte i opisane chemikalia, takie jak: rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, a także opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych, czyli farby, tusze oraz kleje. Odpady należy wystawić w dniu zbiórki bezpośrednio przed swoją posesją tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godziny 6:00 rano. Odpady wielkogabarytowe wystawione po wspomnianym czasie, nie będą odbierane.

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki, jak również z informacjami na temat rodzaju odpadów, które będą odbierane zgodnie z terminarzem zbiórki we wszystkich sołectwach Gminy Tczew.

~ Wójt Gminy Tczew, Krzysztof Augustyniak


Pełen harmonogram odbiorów można znaleźć na stronie Gminy Tczew.


 

Redakcja / UG Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe