Jak wygląda sytuacja Szpitali Tczewskich podczas trzeciej fali pandemii?

  • 08.03.2021, 13:38
  • Redakcja
Jak wygląda sytuacja Szpitali Tczewskich podczas trzeciej fali pandemii? fot. archiwum Telewizji Tetka

Podziel się:

Oceń:

Działanie lokalnego szpitala nadal pozostaje bez zmian - na poszczególne oddziały przyjmowani są pacjenci z COVID-19 oraz ci bez koronawirusa.

Szpital w Tczewie funkcjonuje jako jednostka przyjmująca także pacjentów z COVID-19. Czy w związku z tym, w okolicy odczuwalne jest nadejście trzeciej fali zakażeń? Mówi Maciej Bieliński, Prezes zarządu Szpitali Tczewskich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

My tą trzecią falę odczuwamy już mniej więcej od dwóch tygodni, także obecnie jesteśmy praktycznie zapełnieni w całości. Na razie nie nastąpiły zmiany decyzji pana wojewody i jesteśmy w tej samej sytuacji, w której byliśmy wcześniej, czyli praktycznie wszystkie oddziały szpitalne, oprócz położnictwa i neonatologii są covidowe. Rehabilitacja jest również dla pacjentów zdrowych.

~ Maciej Bieliński, Prezes zarządu Szpitali Tczewskich

 

Starosta tczewski poinformował ostatnio, że Szpitale Tczewskie dostaną niemal 2 miliony zł na doposażenie jednostki. Skąd wzięły się te środki i na co zostaną przeznaczone?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Złożyliśmy zapotrzebowanie do marszałka, z prośbą o dofinansowanie zakupu sprzętu na kwotę 1 800 000 zł. Marszałek wyraził zgodę na zakup tych artykułów, które planowaliśmy pozyskać. Zamierzamy za te pieniądze kupić kilkadziesiąt sprzętów - będzie to m.in. USG, aparaty do kompresji klatki, KTG i inne rzeczy, które są teraz bardziej potrzebne, niż przed pandemią. Pod koniec marca lub na początku kwietnia powinniśmy te sprzęty otrzymać.

~ Maciej Bieliński, Prezes zarządu Szpitali Tczewskich

 

Jednostka miała także otrzymać nową karetkę. Jak wygląda kwestia pozyskania tego typu sprzętu, obiecanego przez wojewodę?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wspomniana karetka pojawi się w Gniewie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe