Tczew: Co z przebudową szkoły sportowej i budynkiem po Sądzie Rejonowym? [PYTANIA DO PREZYDENTA]

  • 09.03.2021, 12:08
  • Redakcja / Tv Tetka
Tczew: Co z przebudową szkoły sportowej i budynkiem po Sądzie Rejonowym?… fot. Tv Tetka

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie planowanych jest kilka inwestycji i przetargów, które mają mieć wpływ na rozwój miasta. Jak wygląda kwestia ich realizacji?

BUDYNEK PO BYŁYM SĄDZIE REJONOWYM W RĘCE POWIATU?

Radny powiatu tczewskiego Witold Sosnowski, zgłosił wniosek do starosty aby zarząd powiatu ubiegał się o nieruchomość po byłym Sądzie Rejonowym przy ulicy Kołłątaja. Prezydent Mirosław Pobłocki wyjaśnił, że miasto przekazało w zamian za budynek teren pod budowę nowego sądu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie bardzo rozumiem, o co temu panu tutaj chodzi. Od samego początku przecież było jasne, że miasto przekazało teren przy ul. Niepodległości po to, by wybudować tam nowy obiekt sądu, w zamian za przejęcie starego budynku przy ulicy Kołłątaja. O tym wszystkim mówiliśmy już od 6 lat.

~ Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Przypomnijmy jednak, że radni powiatowi nie wyrazili jeszcze zgody na sprzedaż budynku po Domu Dziecka.


ROZBUDOWA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TCZEWIE

Planowana jest także rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2. Na jakim etapie są działania zmierzające do tego, aby realnie rozpocząć prace? Mówi Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę. Czekamy na tę decyzję i jeżeli tylko się pojawi, to uruchamiamy postępowanie przetargowe na realizację inwestycji. W budżecie miasta na cel przeznaczone jest około 1,5 mln zł. Mam nadzieję, że w tym roku obiekt zostanie wybudowany.

~ Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Wówczas obiekt przy ulicy Południowej dołączy do nieruchomości, które miasto próbuje sprzedać. Z kolei planowany budynek, przeznaczony dla klas 1-3, będzie dobudowany na zapleczu orlika:

loadingŁaduję odtwarzacz...


DZIURY NA ULICY KSIĘDZA JANUSZA STANISŁAWA PASIERBA

Stan ulicy imienia księdza Pasierba w Tczewie nie jest najlepszy. Droga na osiedlu Witosa wymaga remontu, z powodu wielu dziur, znajdujących się na tym odcinku. Czy w świetle pozostałych remontów, których wymagają ulice naszego miasta, możliwa jest naprawa wspomnianej drogi?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na razie nie ma zatem szans na remont ulicy Pasierba. Przypomnijmy, że równolegle prowadzone są naprawy dróg, których uszkodzenia związane są z zimą, która w tym roku dała się we znaki drogowcom.

Redakcja / Tv Tetka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe