Powracamy do nauczania hybrydowego, a wszystkie obiekty kulturalne i sportowe znowu będą zamknięte

 • 12.03.2021, 12:17
 • Redakcja / Wrota Tczewa
Powracamy do nauczania hybrydowego, a wszystkie obiekty kulturalne i sportowe… fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Od soboty, 13 marca nasze województwo czekają kolejne obostrzenia związane z pandemią. Również tczewianie muszą dostosować się do wprowadzonych zmian, które na razie mają obowiązywać do 28 marca.

EDUKACJA

Od 15 marca, klasy I-III w szkołach podstawowych pracować będą hybrydowo, co oznacza, że część klas przebywać będzie na zajęciach w szkole, a część pracować zdalnie. Po tygodniu nastąpi zmiana. Dzieci przebywające w szkole będą mogły korzystać ze świetlicy i stołówki. Klasy IV-VIII nadal uczą się zdalnie.

KULTURA

Centrum Kultury i Sztuki, Fabryka Sztuk oraz Miejska Biblioteka Publiczna będą zamknięte do 28 marca. Wszystkie te miejsca te miejsca będą działać online (wszystkie propozycje wydarzeń, w których będzie można wziąć udział za pośrednictwem Internetu można znaleźć na stronach jednostek). Biblioteka poinformowała dodatkowo, że wypożyczenia zostaną automatycznie przedłużone o 2 tygodnie, a książki nadal można będzie zwracać do wrzutni przy ul. Kościuszki 2.

SPORT

Zamknięte będą także wszystkie obiekty Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Dodatkowo, kryte lodowisko będzie rozmrażane i przygotowywane do wiosenno-letniej funkcji, czyli rolkowiska.

Od soboty, 13 marca swoją działalność muszą zawiesić:

 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej),
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające i kasyna,
 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych - dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu),
 • galerie handlowe - z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi; galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe czy pralnie,
 • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online),
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury),
 • stoki narciarskie,
 • kluby fitness i siłownie,
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Informacje pochodzą ze strony Wrota Tczewa. 

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe