Maseczki dla mieszkańców Gminy Tczew

  • 14.03.2021, 15:09
  • Redakcja
Maseczki dla mieszkańców Gminy Tczew fot. Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

W związku z wprowadzeniem kolejnych obostrzeń na terenie województwa pomorskiego, z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych przekazano kolejną partię maseczek ochronnych.

Dla mieszkańców Gminy Tczew przekazano 60 000 maseczek jednorazowych, pochodzących z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dystrybucja maseczek odbywać się będzie za pośrednictwem sołtysów. Harmonogram i miejsca w których będzie można odebrać maseczki, będzie przekazywany mieszkańcom, w sposób zwyczajowo przyjęty w danym sołectwie.

Z kolei w Starogardzie Gdańskim dystrybucja odbywa się nieco inaczej. Tam trafiło ponad 170 tysięcy maseczek, które urzędnicy ze starogardzkiego Ratusza przepakowali do kopert z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Od czwartku, 11 marca koperty są dostarczane do domów i mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego. Ich dystrybucją zajmuje się bezpośrednio Urząd Miasta, Spółdzielnia Mieszkaniowa Kociewie oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej. Jeśli chodzi o starogardzki magistrat, to maseczki rozwożą pracownicy urzędu, w dyspozycji których są auta służbowe, czyli Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Techniczno-Inwestycyjny i Straż Miejska. To te maseczki są ważne do 2022 roku.  W dołączonym do każdej koperty liście prezydent miasta, Janusz Stankowiak apeluje o przestrzeganie zasad DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe