Masz pomysł na wspólne działanie kultury i oświaty? Zgłoś się do "BMK 2021 – Pomorskie". Do uzyskania nawet 12 tysięcy złotych

  • 16.03.2021, 09:47
  • Redakcja / Sieć Kultury
Masz pomysł na wspólne działanie kultury i oświaty? Zgłoś się do "BMK 2021 – Pomorskie". Do uzyskania nawet 12 tysięcy złotych fot. Bartosz Bańka

Podziel się:

Oceń:

Wystartował konkurs na realizację działań edukacyjno-kulturowych w województwie pomorskim.

Ruszył nabór wniosków do konkursu "Bardzo Młoda Kultura 2021 – Pomorskie". Głównym celem konkursu jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w województwie pomorskim poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Realizacja działań w tej edycji ma zakładać współpracę sfer kultury i oświaty, uwzględniając obowiązujące ograniczenia i obostrzenia ogłaszane przez władze RP, a ich efekty zostaną zaprezentowane on-line.

W tej edycji prowadzony jest otwarty nabór wniosków. Animatorzy, edukatorzy i nauczyciele mogą zgłaszać pomysły na działania jakie chcieliby zorganizować dla swoich odbiorców, podopiecznych, uczniów. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie formularza, znajdującego się na stronie sieckultury.pl. W ramach konkursu wybrane zostaną działania najwyżej punktowane w dwóch kategoriach: początkujących i doświadczonych realizatorów. Działania wybrane do realizacji, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości od 1 000 zł brutto do 12 000 zł brutto.

W konkursie mogą wziąć udział:

  • osoby fizyczne,
  • zespoły nieformalne co najmniej dwuosobowe,
  • podmioty sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe, które zaproponują w swoim wniosku konkursowym koncepcję działań z zakresu edukacji kulturowej opartą o partnerską współpracę między sektorem oświaty i kultury.

Działanie może być jednorazowe lub cykliczne, monotematyczne lub złożone, w formie krótkich akcji bądź większych wydarzeń. Efekty zaproponowanych działań powinny być zaprezentowane on-line oraz zrealizowane zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i obostrzeniami, wynikającymi z panującego stanu epidemii.

Warunkiem składania aplikacji w konkursie „BMK 2021 – Pomorskie" jest uczestnictwo w szkoleniach obligatoryjnych, które odbyły się w edycjach 2019-2020 lub wzięcie udziału w tegorocznych szkoleniach:

  • 22-25 marca – tworzenie i realizacja projektów, 
  • 26 marca – konsultowanie wniosków,
  • 27 marca – włączające metody pracy z dziećmi i młodzieżą.

Szczegółowe informacje o procedurze konkursowej zostaną przekazane na spotkaniu informacyjnym, 16 marca w godz. 17.00 – 18.30. Rejestracja odbywa się TUTAJ.


Pomysły na działania z zakresu edukacji kulturowej muszą być złożone przez minimum dwóch partnerów: jednego z sektora edukacji i jednego z sektora kultury, którzy wspólnie będą realizować działanie. Wnioski należy składać do 26 kwietnia 2021 r. do godz. 17:00, mailowo na adres: [email protected] Szczegółowe informacje, regulamin i wzór wniosku znajdują się na sieckultury.pl.

Redakcja / Sieć Kultury

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe