Zbiórka dla pogorzelców z Bielska - udało się zgromadzić prawie wszystkie potrzebne rzeczy

  • 16.03.2021, 13:20
  • Redakcja
Zbiórka dla pogorzelców z Bielska - udało się zgromadzić prawie wszystkie… fot. PSP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Po pożarze, który miał miejsce w gminie Morzeszczyn, zorganizowano zbiórkę dla osób, które zostały bez dachu nad głową. Dzięki uprzejmości okolicznych mieszkańców, udało się zebrać niemal wszystkie potrzebne rzeczy.

15 marca informowaliśmy o pożarze, do którego doszło w miejscowości Bielsk w gminie Morzeszczyn. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej, ale dach nad głową straciły dwie rodziny. W związku z tym, Joanna Fuhrmann, sołtyska Majewa zaapelowała o pomoc dla pogorzelców. Udało się już zebrać niemal wszystko, co było potrzebne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Zorganizowaliśmy zbiórkę na Facebooku na wyposażenie kuchni i wszystkiego, co do niej potrzebne - sztućce, garnki, talerze, patelnie itp.

~ Joanna Fuhrmann

 

Po pożarze obie poszkodowane rodziny zostały umieszczone w budynku, który był własnością jednego z mieszkańców, a pozostawał niezamieszkany:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wójt skontaktował się z osobą, która była właścicielem nieruchomości, mającej status pustostanu. Pogorzelcy zostali tam umieszczeni. Dom składa się z dwóch mieszkań, które dzieli sień.

~ Joanna Fuhrmann

 

Nadal trwają ustalenia dotyczące możliwości technicznych, związanych z odbudowaniem spalonego budynku. Osoby, które jeszcze chcą pomóc pogorzelcom, mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, pod numerem telefonu 58 562 36 94.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe