Pomimo apeli o bezpieczną jazdę nadal łamane są przepisy. Tczewscy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy

  • 17.03.2021, 12:24
  • Redakcja / KPP Tczew
Pomimo apeli o bezpieczną jazdę nadal łamane są przepisy. Tczewscy policjanci… fot. KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje kierowców, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Wczoraj tczewscy mundurowi zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Dodatkowo kierowcy, którzy stracili prawa jazdy, otrzymali mandaty oraz po 10 punktów karnych.

Wczoraj funkcjonariusze z tczewskiej drogówki w godzinach porannych zatrzymali 3 kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. O szczegółach mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie: 

 

Pierwsze nadmierne przekroczenie prędkości mundurowi zauważyli w miejscowości Szprudowo, gdzie 22-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jechała volkswagenem 106 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku swojego peugeota miał 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, który w Bielawkach pędził 104 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 30-latki, którą policjanci namierzyli w Tczewie. Okazało się, że kobieta swoim bmw pędziła z prędkością 103 km/ h, czyli o 53 km/h za szybko. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

- KPP Tczew

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami, jeśli zlekceważą czasowe zatrzymanie uprawnień:

 

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Redakcja / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe