Masz 67 lub 68 lat? Możesz już zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19

  • 18.03.2021, 11:03
  • Redakcja / MZ
Masz 67 lub 68 lat? Możesz już zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 fot. MZ

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 18 marca ruszyły zapisy dla osób z roczników 1952-1954.

Dzisiaj rozpoczęły się zapisy na szczepienia seniorów w wieku 67 i 68 lat, a także seniorów w wieku 69 lat, którzy nie zarejestrowali się wcześniej (przypominamy, że na szczepienie można zarejestrować się nawet po rozpoczętym terminie obowiązującym daną grupę wiekową).

Sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, a najszybszym z nich jest skorzystanie z formularza zgłoszeniowego. Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Dostępny jest TUTAJ.

 

Zostaniesz poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy, umówisz się na konkretny i dogodny dla Ciebie termin szczepienia.

~ Ministerstwo Zdrowia


Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat, mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS o treści: SzczepimySie. Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniony został także drugi numer - 880 333 333. Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich. 

Można także zarejestrować się poprzez automatyczny system powiadomień Narodowego Programu Szczepień, dzwoniąc pod numer + 48 22 888 41 11. System poinformuje, jakie dane są potrzebne, aby zapisać się na szczepienie. Należy przygotować numer PESEL i kod pocztowy miejsca zamieszkania. W ciągu kilku minut konsultant oddzwoni, aby dokończyć rejestrację.


Szczepienia osób w wieku 69 lat mają rozpocząć się, według przyjętego harmonogramu, w poniedziałek 22 marca, a tydzień później - 29 marca ruszą szczepienia dla służb mundurowych.

Redakcja / MZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe