Nowe książki w tczewskiej bibliotece - na czytelników czekają setki pozycji

  • 19.03.2021, 09:45
  • Redakcja / Tv TeTka
Nowe książki w tczewskiej bibliotece - na czytelników czekają setki pozycji fot. Pexels

Podziel się:

Oceń:

Tczewska biblioteka miejska, wzorem lat poprzednich zorganizowała akcję, która miała na celu zakup nowych książek, wybranych przez czytelników. Nadszedł czas na realizację zakupów, co skutkować będzie niemal trzema tysiącami nowych egzemplarzy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zakupiła właśnie nowe książki, a wiele spośród tytułów zaproponowali sami czytelnicy. Przypomnijmy, MBP planuje w tym roku zakupić blisko 3000 nowych książek za łączną kwotę 70 tysięcy złotych. Książki wzbogacą zasoby wszystkich filii. Mówi Klaudia Misiorny z tczewskiej biblioteki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Czytelnicy nie zawiedli - zgłaszali swoje propozycje na maila oraz bezpośrednio w filiach. Dostaliśmy 130 propozycji, z których po analizie wybraliśmy 73, które cieszyły się największą popularnością oraz były nowościami.

~ Klaudia Misiorny, MBP Tczew

 

Jakie gatunki książek pojawiały się najczęściej, wśród propozycji mieszkańców Tczewa? 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Były to książki reportażowe, były książki dl dzieci, ale też beletrystyka. tytuły książek się powtarzały, a czytelnicy jednogłośnie wybierali kryminały i literaturę obyczajową. Pomimo, że zakupów już dokonaliśmy, to czytelnicy przez cały rok mogą zgłaszać nam swoje sugestie. Jeżeli na rynku pokazały się jakieś książki, które bardzo chcieliby przeczytać, to postaramy się je zakupić.

~ Klaudia Misiorny, MBP Tczew

 

Do końca lutego mieszkańcy Tczewa mogli składać propozycje konkretnych tytułów, autorów czy gatunków literackich, jakie chcieliby wypożyczyć i przeczytać. Akcja spotkała się z szerokim odzewem. Po zakupie wszystkie książki zostały opracowane oraz odpowiednio podzielone na filie

Redakcja / Tv TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe