Tczew: Możliwa dotacja za dawny PGR. Pieniądze przeznaczone będą na park aktywności

  • 19.03.2021, 09:09
  • Redakcja / UM Tczew
Tczew: Możliwa dotacja za dawny PGR. Pieniądze przeznaczone będą na park… fot. Zbiory MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Tczew złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach naboru przeznaczonego dla gmin, w których funkcjonowały niegdyś państwowe gospodarstwa rolne.

PGR-y kojarzone są głównie z terenami wiejskimi, okazuje się jednak, że w Tczewie funkcjonowało ich aż kilka. Jednym z nich był Kombinat Malinowo, który posiadał właśnie taką strukturę. Informacje te potwierdził Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ogólna pula środków do rozdania w tym naborze, wynosi 250 mln zł.

 

Wnioskujemy o dofinansowanie na kolejny etap prac dotyczących parku aktywności na osiedlu Czyżykowo, tzw. niecki. Część inwestycji została wykonana w roku 2018. W ramach kontynuacji zadania planuje się między innymi budowę toru wrotkowo-rolkowego, nasadzenia zieleni, montaż ławek i leżaków.

~ UM Tczew

 

Gminy złożyły łącznie ponad 3,6 tys. wniosków na kwotę nieco ponad 5 miliardów złotych. Wynika z tego, że potrzeby inwestycyjne na terenach popegeerowskich są naprawdę duże. Nabór wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich premier Mateusz Morawiecki i wiceminister Paweł Szefernaker ogłosili 30 grudnia 2020 roku. Wnioski można było składać od 4 stycznia do 12 lutego. 

Gminy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych mogą sfinansować budowę, rozbudowę lub przebudowę kanalizacji sanitarnej lub lokalnych oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją oraz przepompowni ścieków, dróg wewnątrz miejscowości, chodników, obiektów użyteczności publicznej, obiektów sportowych, świetlic, oświetlenia wewnątrz miejscowości, remiz strażackich i innych. Katalog zadań inwestycyjnych, na które gmina może przeznaczyć środki jest otwarty. Złożone wnioski są oceniane dwukrotnie - najpierw przez wojewodę, następnie przez Komisję ds. Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego, którą tworzą przedstawiciele szefa rządu i trzech ministerstw. Ostateczną decyzję i dyspozycję wypłaty środków wydaje premier.

Redakcja / UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe