Od 20 marca do 9 kwietnia epidemiczne obostrzenia w całej Polsce

 • 20.03.2021, 09:00
 • Redakcja / www.gov.pl / KPP Tczew
Od 20 marca do 9 kwietnia epidemiczne obostrzenia w całej Polsce fot. www.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Sytuacja epidemiczna w Polsce w ostatnim czasie zdecydowanie się pogarsza. Dlatego nowe zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone w całym kraju już od soboty, 20 marca i będą obowiązywać do 9 kwietnia (także podczas Świąt Wielkanocnych).

Informacje pochodzą ze strony www.gov.pl. 

W ostatnim czasie w Polsce nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. Brytyjska mutacja koronawirusa odpowiada już za ponad 50% zachorowań. Rośnie także liczba zmarłych w związku z epidemią.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

 • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu),
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie,
 • teatry, muzea i galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online),
 • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury),
 • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej),
 • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające i kasyna,
 • stoki narciarskie,
 • kluby fitness i siłownie,
 • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Wszyscy uczniowie (także w klasach 1-3) będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest także praca on-line.

 

Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.

- www.gov.pl


Tczewscy policjanci apelują o stosowanie się do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa:

Pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni. Policjanci po raz kolejny apelują, dbajmy o siebie i bliskich. Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel - ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem.

- asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy wprowadzone zasady oraz reżim sanitarny są utrzymywane: 

Przed nami kolejny weekend. Należy się spodziewać, że w przestrzeni publicznej pojawi się zdecydowanie więcej osób niż w dni powszednie. Policjanci przeprowadzą kontrole tych miejsc i zwrócą szczególną uwagę na obowiązek zasłaniania nosa oraz ust, a także zachowania dystansu. Mundurowi sprawdzą, czy w sklepach i na stoiskach udostępnione są preparaty do dezynfekcji dłoni oraz, czy kupujący zgodnie z obowiązkiem z nich korzystają. Podobne kontrole mundurowi przeprowadzą w środkach komunikacji publicznej oraz na głównych węzłach przesiadkowych. Osoby, które nie będą przestrzegać obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami.

- asp. sztab. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie

Szczegółowy opis aktualnie obowiązujących nakazów, zakazów i ograniczeń znajduje się TUTAJ.

Redakcja / www.gov.pl / KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe