"Zaczytane kąciki" w gminie Gniew i książkomat w Tczewie. Nowe pomysły bibliotek w powiecie

  • 23.03.2021, 09:34
  • Redakcja / CKiBP Gniew / MBP Tczew
"Zaczytane kąciki" w gminie Gniew i książkomat w Tczewie. Nowe pomysły… fot. Canva

Podziel się:

Oceń:

W ramach akcji promującej czytelnictwo #ZaczytaniwGniewie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przekazało do świetlic wiejskich na terenie Gminy Gniew regały pełne wyjątkowych książek. Tymczasem, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zamierza już na Dzień Dziecka oddać czytelnikom do użytku książkomat. To specjalne urządzenie, które umożliwi korzystanie ze zbiorów biblioteki, bez konieczności wchodzenia do budynku, stanie przed filią na ul. Kościuszki. Książkomat ułatwi wypożyczanie książek w przypadku przedłużającej się pandemii oraz dodatkowych obostrzeń.

CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GNIEWIE

Pierwsze „Zaczytane kąciki” trafiły już do Gogolewa, Kuchni, Rakowca, Szprudowa, Kursztyna, Kolonii Ostrowickiej i Jelenia:

 

Stopniowo CKiBP będzie przekazywać takie czytelnicze upominki do każdej z gminnych świetlic. Zapraszamy do korzystania! Księgozbiór jest urozmaicony i przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych

– Anna Czyżewska, dyrektor CKiBP w Gniewie

 

Na zaczytanych regałach znajdują się m.in. najpiękniejsze baśnie dla dzieci, książki obyczajowe, regionalne i kryminały. Jak dodają gniewscy bibliotekarze, książki mają rozwijać zainteresowania oraz wyobraźnię dzieci i młodzieży. Dorośli zaś, mają spędzić miło czas przy ulubionej lekturze. 

fot. CKiBP Gniew

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TCZEWIE

Instytucja świętuje swoje 75-lecie. Z okazji rocznicy w tym roku zaplanowane są liczne działania, mające czytelniczo aktywizować mieszkańców miasta. O szczegółach mówi Krzysztof Korda,  dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:

 

Obchody 75-lecia będą odbywały się w tym roku. Będziemy realizować projekt "Ekspedycja książka" - nawiązuje on do roku Stanisława Lema, więc biblioteka zamieni się w wirtualną rakietę i będziemy odwiedzać różne planety, a na tej planecie będziemy spotykać się z pisarzami. To będzie projekt on-line, który zakończy się w przyszłym roku otwarciem biblioteki, a to będzie takie podsumowanie tego 75-lecia - otwarcie biblioteki na starówce, na ul. Dąbrowskiego, tej naszej głównej siedziby, która jest obecnie w trakcie rewitalizacji.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym zabytkowym budynku na czytelników będzie czekać wiele atrakcji i niespodzianek: 

 

W bibliotece na ul. Dąbrowskiego wyznaczymy kierunki na przyszłość. Tam będzie znajdowała się mediateka, będzie możliwość korzystania tak jak dotąd z płyt muzycznych, z gier planszowych, będzie możliwość skorzystania z gier komputerowych, ale także będziemy tam różnego rodzaju warsztaty organizowali dla dzieci i dla szkół. To także spotkania z autorami dla szkół oraz animacje dla rodzin. W mediatece będzie czytelnia oddzielnie i czytelnia prasy, poza tym będzie kilka sal konferencyjnych, w których będziemy mogli rozwinąć tą dodatkową działalność animacyjną. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biblioteka miejska przygotowała dla mieszkańców prezent. Jak zapowiada instytucja, już w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca przed filią na ul. Kościuszki stanie książkomat. To specjalne urządzenie, które umożliwi korzystanie ze zbiorów biblioteki, bez konieczności wchodzenia do budynku. Książkomat ułatwi wypożyczanie książek w przypadku przedłużającej się pandemii oraz dodatkowych obostrzeń. 

Redakcja / CKiBP Gniew / MBP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe