Tczew: Inwestycje, środki unijne i sytuacja pandemiczna [PYTANIA DO PREZYDENTA]

  • 24.03.2021, 15:22
  • Redakcja / TV TeTka
Tczew: Inwestycje, środki unijne i sytuacja pandemiczna [PYTANIA DO PREZYDENTA] fot. TV TeTka

Podziel się:

Oceń:

Dlaczego mieszkańcy tczewskiego osiedla Bajkowego sprzeciwiają się zmianom w Planie Zagospodarowania Przestrzennego? Jak wygląda sytuacja w lokalnym szpitalu i kwestia podziału środków unijnych dla poszczególnych województw?

OSIEDLE BAJKOWE

Mieszkańcy osiedla Bajkowego protestują wobec zmiany w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Zdaniem mieszkańców, obecne niezabudowane tereny dawnego majątku ziemskiego Piotrowo, po zmianie planu mogą zostać zagospodarowane przez deweloperów. O zmianie planu mówi Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreśla prezydent, miasto nie chce ograniczać terenu zielonego, który znajduje się w samym centrum osiedla, a same protesty są wynikiem braku zaufania mieszkańców do władz samorządowych. 
 

SYTUACJA PANDEMICZNA W TCZEWIE

Miejsca w szpitalu w Tczewie są w 100% zajęte. Przyjmowani są też coraz młodsi pacjenci. O sytuacji epidemicznej w mieście mówi Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Jest to w tej chwili najtrudniejszy okres. Nie pamiętam, abyśmy w czasie ubiegłego roku walki z koronawirusem, przechodzili przez tak trudną sytuację. Przy okazji chciałbym też zaapelować do mieszkańców, żebyśmy przestrzegali wszelkich ograniczeń, bo tutaj już naprawdę nie ma żartów i często jest to po prostu kwestia życia i śmierci.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Koronawirusem jest też aktualnie zakażonych część pracowników Urzędu Miejskiego w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W tej chwili 1/3 pracowników choruje, bądź jest na kwarantannie. Jeżeli chodzi o Wydział Spraw Obywatelskich, to w tej chwili zostały tam dwie panie. Od razu przepraszam wszystkich mieszkańców, którzy będą musieli dłużej poczekać, ale to jest niestety niezależne od nas. Nie mamy nawet czasu, żeby przeszkolić inne osoby, aby pomogły w pracy tego wydziału.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

ŚRODKI UNIJNE

Powraca temat podziału środków unijnych dla poszczególnych województw. W poprzednich tygodniach samorząd województwa pomorskiego zwracał uwagę, że na Pomorze w kolejnych latach ma trafić kilkadziesiąt procent mniej funduszy. Powstała nawet specjalna petycja do rządu w tej sprawie. Kwestię tę przypomniał prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Telewizja TetTka zapytała czy Regionalny Program Operacyjny na kolejne lata jest już gotowy? Na jakie inwestycje samorządy będą mogły przeznaczyć środki?

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Pracujemy w tej chwili nad założeniami pewnych celów, które chcielibyśmy osiągnąć. Dlatego też angażujemy się we wprowadzanie napędów elektrycznych i wodorowych. Natomiast szczegóły takie jak zarys Regionalnego Programu Operacyjnego, ujrzą światło dzienne po wakacjach.

~ Mirosław Pobłocki, Prezydent Tczewa

 

Miasto jednak przygotowuje wstępne plany wykorzystywania wspólnotowych funduszy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o tematach poruszonych w artykule, znaleźć można w programie "Pytania do prezydenta":

 

Redakcja / TV TeTka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe