Godzina dla ziemi - w sobotę wieczorem zostanie wyłączone oświetlenie Urzędu Miasta w Tczewie

  • 25.03.2021, 10:10
  • Redakcja / Wrota Tczewa
Godzina dla ziemi - w sobotę wieczorem zostanie wyłączone oświetlenie… fot. www.wwf.pl

Podziel się:

Oceń:

W sobotę, 27 marca już po raz czternasty odbędzie się Godzina dla Ziemi WWF, tym razem pod hasłem "Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy".

"Godzinę dla Ziemi" zapoczątkował Światowy Fundusz na rzecz Przyrody, który w 2007 roku zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut.

 

Przyłączamy się do tej proekologicznej akcji i w sobotę o godz. 20:30 na godzinę wyłączymy oświetlenie Urzędu Miejskiego. Zachęcam tczewian do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i do oszczędzania energii. To tylko symbol, ale pokażmy, że zależy nam na naszej planecie i na czystym Bałtyku.

- Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa

 

Na stronie internetowej inicjatywy można podpisać specjalną petycję do premiera Mateusza Morawieckiego o objęcie przez Polskę przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska morskiego Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej oraz w kwestii zapewnienia zrównoważonego rybołówstwa, w myśl celów Wspólnej Polityki Rybołówstwa.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ

 

Dla każdego ziarenka piasku, w każdym zamku. Działajmy w imię tego, co kochamy!

Zapraszamy Was nas w sentymentalną podróż po osadzonym w przyszłości wirtualnym muzeum Bałtyku. Morze umiera. Czy już niedługo Bałtyk jaki znamy będziemy mogli zobaczyć tylko w muzeum? To zależy tylko od nas! Presja wywierana przez człowieka na Morze Bałtyckie może w niedalekiej przyszłości doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Celem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat jego zagrożeń. [...] W kampanii "Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy" wspominamy wspólnie to, co najlepiej kojarzy nam się z Bałtykiem: zachody słońca, skakanie w falach, zabawy w piasku, zbieranie muszli, ale i malowniczy widok kutrów rybackich na morzu. Łączymy sentymentalne obrazy z dawnych lat z przepełnionym smutkiem scenariuszem przyszłości. Wirtualne muzeum Bałtyku jest dla nas ostrzeżeniem – jeśli działania na rzecz ochrony naszego morza nie zostaną pilnie podjęte, to Bałtyk, jaki pamiętamy, przestanie istnieć. Pozostanie już tylko w naszej pamięci i na archiwalnych filmach i fotografiach.

[...] 27 marca o 20:30 w symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Wyłączamy światło na godzinę zarówno w domach, jak i obiektach publicznych - zabytkach, budynkach rządowych, obiektach miejskich i komercyjnych.

Przez cały marzec trwa również akcja na Instagramie, w której każdy może podzielić się sentymentalnym zdjęciem znad Bałtyku, oznaczając je #godzinadlabałtyku​ i @wwfpolska, zachęcając innych do podpisania petycji.

- WWF Polska

 

Redakcja / Wrota Tczewa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe