UWAGA: Od soboty nowe obostrzenia w całym kraju

  • 25.03.2021, 11:19
  • Redakcja
UWAGA: Od soboty nowe obostrzenia w całym kraju gov.pl

Podziel się:

Oceń:

W związku z bardzo szybkim przyrostem liczby nowych zakażeń koronawirusem, od najbliższej soboty, 27 marca w Polsce wprowadzone zostają kolejne zasady bezpieczeństwa.

Podczas dzisiejszej (25.03) konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia, poinformowano o zaostrzeniu kolejnych zasad. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski przekazał, że od najbliższej soboty wielkopowierzchniowe, detaliczne sklepy meblowe i budowlane, zostaną zamknięte. W placówkach handlowych i innych punktach, powyżej 100m², takich jak np. poczta, stosowana będzie zasada: 1 osoba na 20m². To samo podejście będzie stosowane w miejscach kultu religijnego. Działalność salonów fryzjerskich i salonów urody, zostanie zawieszona do 9 kwietnia. Żłobki i przedszkola także zostaną zamknięte. Jedynie dzieci medyków i służb porządkowych, będą mogły z nich korzystać. Przy tym, rodzice, których dzieci zostaną w domach, mogą ubiegać się o dostępny już podczas podobnych sytuacji, dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Przede wszystkim, Ministerstwo Zdrowia rekomenduje pracę zdalną. Do 9 kwietnia także działalność obiektów sportowych, zostanie ograniczona, wyłącznie dla zawodowców. Nowe zasady obowiązują przez najbliższe dwa tygodnie. Przypomnijmy, że aktualnie w szpitalach przebywa 27 tysięcy osób, w związku z czym, premier Mateusz Morawiecki zaapelował, aby zbliżające się święta Wielkiej Nocy spędzić w kameralnym gronie. Podczas konferencji wskazano, że wszelkie dane wykazują najwyższy wzrost zakażeń i hospitalizacji od początku pandemii.

fot. www.gov.pl

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe