Można już dokonywać zgłoszeń do 28 edycji konkursu "Piękna wieś pomorska"!

  • 27.03.2021, 11:51
  • Redakcja / UG Tczew
Można już dokonywać zgłoszeń do 28 edycji konkursu "Piękna wieś pomorska"! Gmina Tczew

Podziel się:

Oceń:

Konkurs, przebiegający w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda”, ma na celu ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu i wspólnego działania społeczności wiejskiej.

Ideą całego przedsięwzięcia jest wpływ na poprawę estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród, których mieszkańcy wykazują się gospodarnością oraz działaniami na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego oraz kształtowania krajobrazu naturalnego. Wiadomo bowiem, ze zadbane wsie i zagrody stanowią wizytówkę naszego regionu. 

Warunkiem uczestnictwa jest: 

  • Kategoria "wieś:: złożenie podpisanej przez sołtysa wsi karty zgłoszenia, która stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu oraz pisemny opis wsi, który powinien odnosić się do kryteriów wyszczególnionych w załączniku nr 3 do Regulaminu Konkursu. 
  • Kategoria "zagroda": mogą brać w niej udział zagrody rolnicze, tj. siedliska czynnych gospodarstw rolnych, będące miejscem zamieszkania oraz pracy rolnika i jego rodziny, w tym gospodarstwa rolne prowadzące dodatkowo dzielność agroturystyczną. Należy złożyć podpisaną przez właściciela/właścicieli zagrody kartę zgłoszenia, stanowiącą załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu oraz pisemny opis zagrody, kierując się kryteriami oceny wyszczególnionymi w załączniku nr 4 do Regulaminu Konkursu. 

W każdej kategorii należy także dołączyć zdjęcia przedstawiające ujęcia wieś lub zagrodę (najlepiej kierując się kryteriami oceny wyszczególnionymi w załączniku odpowiednio nr 3 i nr 4 do Regulaminu Konkursu) oraz oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych

Zmagania odbędą się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Karty zgłoszeń etapu gminnego przyjmowane są do 7 maja br. Zgłoszenia do konkursu można dostarczać drogą poczty tradycyjnej na adres Urzędu Gminy (ul. Lecha 12, 83-110 Tczew) bądź wrzucić do urny stojącej w przedsionku głównego wejścia do Urzędu Gminy. Koperty należy adresować z dopiskiem "Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2021".  

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, należy zadzwonić pod numer (58) 530 51 19, lub napisać na adres mailowy [email protected].

Regulamin konkursu oraz niezbędne oświadczenia znajdują się na stronie gmina-tczew.pl.

Redakcja / UG Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe