Tczew: Środki na działania rowerowe w tym roku dużo mniejsze niż w poprzednich latach. Na co zostaną przeznaczone?

  • 30.03.2021, 09:00
  • Redakcja
Tczew: Środki na działania rowerowe w tym roku dużo mniejsze niż w poprzednich… fot. Aleksandra Kęprowska

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec lutego informowaliśmy, że w tym roku nie odbędzie się kolejna edycja “Rowerem do pracy”. Okazało się jednak, że jest szansa na rozpoczęcie konkursu w połowie kwietnia.

Prezydent zdecydował o przekazaniu 17 tysięcy złotych na różnego rodzaju działania rowerowe w Tczewie. Dla porównania, rok temu ze środków Urzędu Miejskiego i dotacji unijnych było to ok. 200 tysięcy. Grzegorza Pawlikowskiego z Urzędu Miejskiego zapytaliśmy na co zostaną przeznaczone przyznane środki:         

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znaczne zmniejszenie środków na działania rowerowe sprawiło, że nie wszystkie uda się zrealizować tak, jak w poprzednich latach:    

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkurs “Rowerem do pracy” najprawdopodobniej rozpocznie się w połowie kwietnia: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także w kwietniu aktualizowany będzie skład Zespołu ds. Polityki Rowerowej.

 

Powstał on w 2013 roku i ma na celu wykonywanie funkcji konsultacyjnej oraz koordynacyjnej na rzecz rozwoju ruchu rowerowego w Tczewie. Jest to ciało doradcze przy prezydencie miasta. W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Rady Miejskiej, urzędnicy, pracownicy służb miejskich oraz przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń społecznych, których statutowe działania koncentrują się na tematyce rowerowej. Teraz planowane jest rozszerzenie składu Zespołu o przedstawicieli przedsiębiorców, środowisko naukowe oraz mieszkańców.

- Tczew - Miasto dla Rowerów (FB)

 

Osoby chętne do dołączenia do Zespołu ds. Polityki Rowerowej proszone są o zgłaszanie się mailowo na adres mailowy [email protected] wraz z krótką informacją o sobie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe