"Ekspedycja Książka" - rusza nowy projekt tczewskiej biblioteki

  • 30.03.2021, 09:08
  • Aleksandra Kęprowska / MBP w Tczewie
"Ekspedycja Książka" - rusza nowy projekt tczewskiej biblioteki fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

12 marca Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta świętowała 75-lecie swojej działalności.

 

"Ekspedycja książka" to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Głównym celem jest zaproszenie uczestników do udziału w pasjonującej podróży literackiej, ugruntowanie nawyku czytania wśród osób odwiedzających tczewską bibliotekę, ukazanie ponadczasowej wartości książek, a także pozyskanie, dzięki interesującej formule akcji, nowych miłośników literatury. Za sprawą serii spotkań autorskich oraz lekcji bibliotecznych, podczas których to właśnie książka odgrywać będzie istotną rolę, udowodnimy jak ogromną wartość posiada czytanie, zarówno w kwestii rozwoju wrażliwości emocjonalnej czytelnika, jak i w sferze wzbogacania jego osobowości oraz wiedzy o otaczającym świecie.

- informacje prasowe

 

Z okazji swojego święta tczewska biblioteka przygotowała dla miłośników literatury sporo atrakcji.

 

Był już "Czytelniczy Ekspres", był "Czytelniczy Rejs", teraz przyszedł czas na jedyną w swoim rodzaju wyprawę w KOSMOS, połączoną z eksploracją Układu Słonecznego oraz przestrzeni międzyplanetarnej. Biblioteczny statek kosmiczny już na Was czeka!

 

W ramach projektu "Ekspedycja Książka", realizowanego w stulecie urodzin Stanisława Lema, pisarza science-fiction, futurologa oraz filozofa, do marca do grudnia będą się odbywać spotkania autorskie połączone z promocją nowości wydawniczych, gra miejska, wystawki tematyczne, animacje biblioteczne, gry planszowe inspirowane literackimi światami, konkurs plastyczny, konkurs fotograficzny, słuchowiska i Narodowe Czytanie w duchu belle époque. 

 

Podczas kolejnych etapów projektu, połączonych z odkrywaniem sekretów poszczególnych planet, czytelnik będzie miał możliwość poszerzenia literackich horyzontów, eksplorowania książkowych światów, sięgania po różnorodne gatunki, począwszy od poradników, powieści obyczajowych, wydawnictw o charakterze proekologicznym, poprzez publikacje o tematyce historycznej i marynistycznej, aż po prozę futurystyczną oraz fantastykę naukową.

 

O szczegółach mówi Katarzyna Jędraszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkania będą odbywać się w formie tradycyjnej oraz poprzez transmisje online

Aleksandra Kęprowska / MBP w Tczewie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe