Zainspiruj się integracją (31 marca 2021): autyzm

  • 02.04.2021, 07:28
  • Barbara Jackiewicz
Zainspiruj się integracją (31 marca 2021): autyzm

Podziel się:

Oceń:

Agnieszka Synowiec zaprasza z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego 2 kwietnia, na spotkanie ze specjalistkami w tej dziedzinie: Dorotą Liss i Anną Karaś z Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA.

Sezon 2021, odcinek 6 (zrealizowany zdalnie):

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na audycję "Zainspiruj się integracją" zapraszamy w każdą środę po godz. 18:00. Powtórka w niedzielę o godz. 16:00.


"Tczew na Niebiesko dla Autyzmu" to akcja, którą znaleźć można na Facebooku. To wspólna akcja Szkoły Podstawowej nr 8 i Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa we współpracy z Zespołem Placówek Specjalnych, Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową nr 10 oraz II Liceum Ogólnokształcącym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tczewa oraz Starosty Powiatu Tczewskiego, organizowana już po raz trzeci.

W tym roku "Marsz i Festyn na Niebiesko dla Autyzmu" odbywa się - podobnie jak w ubiegłym roku - wirtualnie. Rozpoczyna się w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2 kwietnia i będzie trwać przez cały kwiecień.  

W ramach wydarzenia odbędą się:

  • Akcja „Tczew na niebiesko dla autyzmu” na Facebooku – 2 kwietnia

Polega ona na zrobieniu zdjęcia w niebieskim stroju, z niebieskimi rekwizytami lub zdjęcia dekoracji przygotowanych z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz umieszczenia ich na profilach społecznościowych z #tczewnaniebiesko, a także wklejenia ich na stronie wydarzenia „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu” na Facebooku w piątek 02.04.2021r. po to, aby pokazać swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

  • Challenge „Niebieskie rymy” na Facebooku – od 7 kwietnia

Dnia 07.04.2021r. na stronie na Facebooku „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu” zostanie umieszczony pierwszy film z rymowanką o autyzmie oraz nominacjami dla kolejnych osób, instytucji, szkół. Zadaniem nominowanych będzie nagrać swój film, w którym w dowolny sposób przedstawią tę rymowankę.

  • Audycje o spektrum autyzmu w Radiu Tczew – każda środa kwietnia

Podczas audycji emitowanych w każdą środę po godz. 18.00 na antenie Radia Tczew będą poruszane tematy związane z trudnościami osób ze spektrum autyzmu, ale także rozmowy ukazujące ich możliwości i zainteresowania.

  • Panele dyskusyjne na temat spektrum autyzmu na kanale YouTube Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa – każdy czwartek kwietnia

W tych panelach wezmą udział osoby ze spektrum autyzmu, ich rodzice, ale też nauczyciele i terapeuci, którzy będą chcieli przybliżyć wszystkim świat osób neuroatypowych. Informacje dotyczące tematów oraz godzin transmisji będą umieszczone na stronie na Facebooku „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”.

  • Warsztaty on-line dla dzieci z tczewskich placówek „Świecę na niebiesko”

Do tczewskich szkół zostaną wysłane materiały, które będzie można wykorzystać na lekcjach on-line, aby przybliżyć uczniom świat osób ze spektrum autyzmu oraz przekazać rady, jak możemy wspólnie działać na rzecz integracji.

Wszystkie informacje na bieżąco będą zamieszczane na stronie na Facebooku "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu".

Wydarzenie pod patronatem Radia Tczew 100,8 FM. Polecamy!

Barbara Jackiewicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe