Opinie w Radiu Tczew 01.04.: Most Tczewski odbudują Brytyjczycy oraz uchwała solidarnościowa z osobami LGBT

  • 01.04.2021, 15:15 (aktualizacja 02.04.2021, 09:56)
  • Redakcja
Opinie w Radiu Tczew 01.04.: Most Tczewski odbudują Brytyjczycy oraz uchwała…

Podziel się:

Oceń:

1 kwietnia gośćmi Opinii w Radiu Tczew byli Barbara Jackiewicz, redaktor naczelna Telewizji Tetka i Radia Tczew oraz Weronika Gerowska-Chalecka, dziennikarka Radia Tczew.

ŻART Z OKAZJI PRIMA APRILIS: Dobre wiadomości w sprawie Mostu Tczewskiego napłynęły nie z Polski, a z Wielkiej Brytanii. W wyniku partnerstwa powiatu tczewskiego z władzami Londynu będzie możliwe dokończenie odbudowy Mostu Tczewskiego. Władze stolicy Wielkiej Brytanii przekażą potrzebną kwotę na drugi etap, ale pod jednym warunkiem - odbudowane przęsła nurtowe muszą być, podobnie jak most Tower Bridge, zwodzone.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy osiedla Bajkowego chcieliby utworzenia wokół dworku na Piotrowie parku, zarówno po jego północnej stronie jak i południowej. Tczewski ratusz wyjaśnia, że według obecnie obowiązującego prawa miejscowego niemożliwe jest utworzenie terenu zielonego w części południowej. Działka ta niezmiennie od lat jest przeznaczona pod budownictwo wielorodzinne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tęczowa Wiosna wzywa samorządy z Pomorza do przyjęcia uchwały solidarnościowej z osobami LGBT. Prezydent Tczewa odpowiada, że respektowanie praw człowieka jest rzeczą oczywistą, zapisaną w najważniejszym akcie prawnym, czyli Konstytucji RP i dlatego nie wymaga wprowadzania lokalnych regulacji. Zapewnia, że Tczew jest miastem przyjaznym, otwartym i tolerancyjnym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opinie w Radiu Tczew emitujemy w co drugi czwartek o godz. 9 (powtórki w soboty o godz. 12). Kolejna audycja odbędzie się 15 kwietnia. Opinie w Radiu Tczew prowadzi Bartosz Listewnik.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe