Minęło pięć lat od wprowadzenia programu "Rodzina 500+"

  • 05.04.2021, 09:00
  • Redakcja
Minęło pięć lat od wprowadzenia programu "Rodzina 500+" fot. www.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

W Tczewie w ramach realizacji tego świadczenia wychowawczego wydano ponad 231 milionów złotych.

Pięć lat temu w życie wszedł program "Rodzina 500+". Miał on stanowić instrument finansowego wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci. Celem programu miała być poprawa sytuacji demograficznej w kraju, zmniejszenie ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz wsparcie rodziny. W ramach świadczenia wychowawczego rodzinom z dziećmi przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko w wieku do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochód w rodzinie. Od 1 czerwca 2021 r. rozpocznie się nowy okres świadczeniowy 2021/2022, na który będzie ustalane prawo do świadczenia wychowawczego.

 

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.  można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia drogą tradycyjną – osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

-www.gov.pl

 

Ponieważ nadal obowiązują obostrzenia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie informuje, że do odwołania wyłączona będzie bezpośrednia obsługa interesantów w zakresie składania wniosków, a wypełnione formularze można będzie złożyć w skrzynce oddawczej Ośrodka, umiejscowionej przy wejściu do budynku. Jednocześnie pracownicy zachęcają do składania wniosków drogą elektroniczną poprzez:

  • portal Informacyjno-Usługowy Empatia na stronie empatia.mpips.gov.pl,
  • bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

 

Złożenie wniosku w późniejszym terminie (po 30 czerwca 2021 r.),  wiązać się będzie z ustaleniem prawa do świadczenia wychowawczego od miesiąca złożenia wniosku. W związku z tym, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

-www.mops.tczew.pl

 

Michał Kremer, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie  poinformował, że w naszym mieście od początku realizacji programu wsparciem finansowym objęto 8 429 rodzin. Na ten cel wydatkowano ponad 231 milionów złotych.

 

W skali całego kraju do końca roku 2020, do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a wsparciem objęto 6,5 mln dzieci.

- www.gov.pl

 

O tym jak należy składać wniosek, na co należy zwrócić szczególną uwagę i jak przebiegała realizacja programu w Tczewie, opowiedział Michał Kremer, kierownik działu Świadczeń Rodzinnych MOPS Tczew.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie znaleźć można pełną instrukcję składania wniosku.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe