Żołnierze pomogli chorym połączyć się z bliskimi na święta

  • 03.04.2021, 15:03
  • Redakcja / 7 PBOT
Żołnierze pomogli chorym połączyć się z bliskimi na święta fot. DWOT

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio we współpracy z żołnierzami wojsk operacyjnych w okresie przedświątecznym, w dniach 2 i 3 kwietnia zorganizowali wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi, przebywającymi w szpitalach a ich rodzinami i bliskimi.

Pomorscy terytorialsi akcję „Łączymy na święta” realizowali w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy oraz gdyńskim Szpitalu Morskim im. PCK. Przed rozpoczęciem, 41 pacjentów tych placówek wyraziło chęć, by skorzystać ze wsparcia żołnierzy i za pomocą połączenia internetowego zobaczyć się ze swoimi bliskimi. Liczba osób zainteresowanych przedsięwzięciem uległa jednak zmianie. Tak było także podczas zimowej, bożonarodzeniowej odsłony projektu, kiedy już podczas jego realizacji do żołnierzy zgłaszali się pacjenci, którzy również chcieli skorzystać z video rozmowy. Przeprowadzenie tej akcji odbyło się dzięki wsparciu ze strony Regionalnego Centrum Informatyki Gdynia, które zabezpieczyło od strony technicznej realizację przedsięwzięcia.

 

Projekt „Łączymy na święta” odpowiada na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. W województwie pomorskim wsparciem wojska, w ramach tego projektu zostały objęte osoby starsze, które przebywają w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy mogli oni spotkać się z najbliższymi poprzez wideo połączenia.

~ Maciej Szalbierz, 7 PBOT


Działania przeciwepidemiczne wiążą się z koniecznością ścisłej izolacji części najciężej chorych oraz osób szczególnie narażonych na zakażenie. Wielu takich seniorów nie dysponuje kompetencjami i wyposażeniem, umożliwiającym nawiązanie i utrzymanie kontaktu z rodziną. Szczególnie w okresie świąt niezwykle istotne jest, aby każdy mógł usłyszeć życzenia od swoich bliskich i zobaczyć się z nimi, choćby za pośrednictwem łącza internetowego. Stąd pomysł terytorialsów aby stworzyć im taką możliwość.

Redakcja / 7 PBOT

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiotczew.pl. Telkab Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie, ul. Jagiellońska 55 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe